رئیس شورای اسلامی شهرستان اصفهان خبر داد؛

استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان برای احیای زاینده رود

استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان برای احیای زاینده رود

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: این کمیسیون از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان برای تاب آوری و زنده شدن زاینده رود استفاده می نماید.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، مجید نادرالاصلی روز پنجشنبه در جلسه بررسی فرصت ها و چالش های استان در حوزه مدیریت شهری و نقش شوراها در ایجاد توسعه پایدار که با حضور رؤسای شوراهای استان برگزار شد، عنوان کرد: کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای شهر اصفهان از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان برای تاب آوری، بسیار استفاده می نماید تا زاینده رود برای همه استان زنده رود باشد.
او با اشاره به اینکه استان اصفهان ظرفیت رصد و پایش و حل و فصل مسائل خویش را دارد، اضافه کرد: این قابلیت در شوراها وجود دارد که با استفاده از ظرفیت فکری به نظام اجرایی استان کمک نماید.
رئیس شورای اسلامی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه می خواهیم برای استان برنامه ریزی نماییم، تصریح کرد: امکان دارد در این راستا ناملایماتی هم شاهد باشیم.
نادرالاصلی با اشاره به اینکه میتوان با استفاده از ظرفیت شرکت نمایشگاه ها بین المللی برای توانمندی و اشتغال سرمایه گذاری کرد، افزود: سراسر استان ظرفیت های عالی در حوزه اشتغال دارد که مغفول مانده است و شهرداری ها در مورد درآمد پایدار نگاه معکوس به شهرفروشی، تراکم فروشی و دست در جیب مردم کردن داشته باشد.
او ضمن اشاره به این که امروز بهترین فرصت ها برای گردشگری استان به چالش تبدیل گشته است، اظهار داشت: اصفهان یک استان چهار فصل است که اگر توریست آمد می تواند چهار فصل سال را در استان ببیند، بهترین فرصت ها وجود دارد در حالیکه یا به علت کرونا و یا کم بینی ها نتوانستیم از این فرصت ها استفاده نماییم یا این که مسئولی اصفهان را نمی شناسد؛ هر کسی توان دارد برای اصفهان خدمت کند قدمش مبارک.
رئیس شورای اسلامی شهرستان اصفهان ضمن اشاره به این که فرصت های سرمایه گذاری در همه حوزه ها همچون اقتصاد و درآمد پایدار را ما باید تدوین نماییم، اظهار داشت: بافت های تاریخی سراسر استان که زبانزد دنیا است متأسفانه مورد کم توجهی قرار گرفته است.
نادرالاصلی ضمن اشاره به این که تقریباً سراسر استان درگیر مشکل آب است، خاطرنشان کرد: محیط زیست و آلایندگی محیطی که می تواند عاملی برای نباریدن ها باشد این ها مسائلی است که مجموعه استان را درگیر خود کرده است، فرونشست زمین فقط مختص مرکز استان نیست و این مسائل باید در جلسات شوراها بررسی شود.
او با اشاره به اینکه از غرب، شمال، جنوب و شرق اصفهان درگیر مشکلات مهاجرت و حاشیه نشینی و مسائل مناطق کم برخوردار است، افزود: شورای شهر و روستاها ظرفیت های مناسبی برای اشتغال ایجاد می کنند و می توانند نقش آفرین فکری باشند.
رئیس شورای اسلامی شهرستان اصفهان ضمن اشاره به مشکلات ساختار سازمان شهرداری ها، اظهار داشت: مشکلات اداری و مدیریتی در سازمان نماهای شهرداری ها متأسفانه وضعیت متلاطمی دارد و نبود امنیت شغلی برای کارمندان حوزه های خدماتی و کارگری مشکلاتی است که دائماً از ناحیه این عوامل به گوش ما می رسد.
نادرالاصلی به لزوم تعیین جایگاه شوراها هم اشاره نمود و اضافه کرد: عضو شورا بودن پست و شغل نیست و برپایه ظرفیت جمعیت شهری ساعاتی را به این مهم اختصاص می دهد و باید در این حوزه اقدام جدی شود که شوراها جایگاه خویش را پیدا کنند.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، در این نشست رؤسای شوراهای ۲۸ شهرستان استان حضور داشتند و طبق برنامه قرار بود که مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور هم سخنرانی کند که به علت حضور در مناطق سیل زده به جلسه امروز نرسید. رؤسای شوراهای استان اصفهان که انتظار داشتند مشکلات شهرستان های خویش را در این نشست با مسؤلان استانی و کشوری مطرح کنند بعد از ترک جلسه توسط استاندار برای حضور در جلسه دیگر، ابراز گلایه کردند. چالش های ناشی از کم آبی، فعالیت همراه با آلایندگی معادن و صنایع فولادی و مشکلات معیشتی، اقتصادی و زیست محیطی محور صحبت های همه آنان در جلسه ۶ ساعته امروز بود.


منبع:

1400/11/01
12:15:19
5.0 / 5
522
تگهای خبر: آب , خدمات , زیست محیطی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است