نماینده اصفهان از مازوت سوزی نیروگاه شهید منتظری شکایت نمود

نماینده اصفهان از مازوت سوزی نیروگاه شهید منتظری شکایت نمود

لوازم حیوان خانگی: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به کمیسیون اصل نود مجلس ضمن درخواست توقف مازوت سوزی در نیروگاه اصفهان، از بازگشایی مشعل های مازوت سوز و نقض حکم قضائی شکایت نمود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، مشعل های مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری اصفهان که از سال ۱۳۹۳ با حکم قضائی پلمب شده بود، به رغم مخالفت های مسئولان استان اصفهان، به دستور دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی فک پلمب و آنطور که فرماندار شاهین شهر گفته است از شنبه گذشته برای مدت یک ماه فعال گردیده است.
براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی همه نیروگاه های کشور باتوجه به شرایط جوی و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، ملزم به استفاده از مازوت " نفت کوره" و قطع مصرف گاز از شنبه هفته گذشته شدند.
هم حالا ۸ مشعل از ۱۲ مشعل مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری فعال است و سه واحد مازوت مصرف می کند و روزانه بیش از پنج میلیون مترمکعب گاز تحویل این نیروگاه می شود. بنا بگفته مسئولان امر اکنون یک سوم نیروگاه شهید منتظری مازوت سوز شده است.
در واکنش به فک پلمب مشعل های مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز یکم بهمن ماه در نامه ای به حجت الاسلام و المسلمین شجاعی علی آبادی رییس کمیسیون اصل نود قانون اساسی ضمن درخواست توقف فوری مازوت سوزی در این نیروگاه، از طرز بازگشایی مشعل های مازوت سوز و نقض حکم قضائی شکایت نمود.
در متن این نامه آمده است:
همانگونه که مستحضرید اصفهان امسال فقط یک روز هوای پاک داشته است و به سبب حجم بالای آلودگی هوا در این کلانشهر، همشهریان به بیماریهای مختلفی مبتلا شده اند که در بازدید اخیر اینجانب از بیمارستان ها، پزشکان مجدد بر تأثیر مستقیم آلودگی هوا و ایجاد بیماری تاکید نمودند.
پس از سال ها پلمب مشعل های مازوت سوزی اصفهان و مقاومت مسئولان قضائی، مدیران و نمایندگان بر عدم استفاده از مازوت، توسط مسئولان ذیربط اظهار شده است که متأسفانه اخیراً به دستور دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مشعل های مازوت سوز اصفهان جهت تامین برق کشور فک پلمب و فعال شدند.
این در حالیست که مجدد با این اقدام خطرناک، اصفهان در معرض خطر جدی قرار گرفته و هر ثانیه شهروندان اصفهان را به بیماری و مرگ نزدیک تر می کند.
این چه منطقی است که برای تامین برق در بعضی مناطق کشور، آلودگی و بیماری بر سر مردم اصفهان ریخته شود و هیچگونه توجهی به سلامتی آنان نشود؟
پس اینجانب ضمن درخواست در خصوص توقف استفاده از مازوت در نیروگاه های اصفهان، شکایت خودرا از طرز کار بازگشایی مشعل های مازوت سوز و نقض (شکستن) حکم قوه قضائیه اعلام می دارم و خواهشمندم با قید فوریت این شکایت در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.
منبع:

1400/11/02
15:44:43
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آب , آلودگی , پزشك , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است