صندوق جهانی طبیعت اعلام كرد

کشف بیش از ۲۲۰ گونه جانوری و گیاهی جدید

کشف بیش از ۲۲۰ گونه جانوری و گیاهی جدید

به گزارش لوازم حیوان خانگی صندوق جهانی طبیعت (WWF) اعلام نمود: بیش از 220 گونه جانوری و گیاهی جدید در جنوب شرق آسیا کشف شده است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، صندوق جهانی طبیعت اعلام نمود: در مجموع ۱۵۵ گونه گیاه، ۱۶ گونه ماهی، ۱۷ دوزیست، ۳۵ خزنده و یک پستاندار در منطقه بزرگ "مکونگ" در جنوب شرقی آسیا یافت شده است.
یک گونه میمون، قورباغه سر درشت و یک گونه سمندر (knobbly newt) همچون ۲۲۴ گونه جدیدی هستند که در این نقطه کانونی از حیات وحش کشف شده اند.
این صندوق در اطلاعیه خود آورده است: یافته های جدید نشان داد این منطقه که شامل کامبوج، لائوس، میانمار، تایلند و ویتنام می شود، از نظر تنوع حیات وحش غنی است، اما همین طور صیانت از گونه ها و زیستگاه های آن در مقابل آسیبها لازم است.
در بین اکتشافات جدید یک میمون پوپا لانگور نیز وجود دارد که انتظار می رود در فهرست گونه های در معرض خطر انقراض قرار گیرد.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از اسکای نیوز، تصور می شود که حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ لانگور در چهار مکان ایزوله شده در طبیعت زندگی می کنند و خطراتی همچون شکار، از میان رفتن زیستگاه، کشاورزی و استخراج الوار آنها را تهدید می کند.1400/11/06
21:11:00
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است