معاون تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست:

بیشترین نرخ تولید گرد و غبار را خراسان جنوبی دارد

بیشترین نرخ تولید گرد و غبار را خراسان جنوبی دارد

معاون تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بیشترین نرخ تولید گرد و غبار در کشور را در خراسان جنوبی داریم و در این راستا تداوم اعتبارات این حوزه لزوم دارد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حسن اکبری روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی ضمن اشاره به چهار چالش اصلی محیط زیست اظهار نمود: یکی از مهم ترین چالش ها محیط زیستی در خراسان جنوبی فرسایش تنوع ژنی است که به دلیل فعالیت انسانی و شکار بی رویه رخ داده است.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل سابق محیط زیست خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که استان ما نزدیک به ۳۰ درصد تنوع زیستی کشور را در خود جا داده است، افزود: متأسفانه بعضی از گونه های جانوری در معرض خطر انقراض قرار دارند.
حسن اکبری ضمن اشاره به این که مبحث گرد و غبار و مشکل آب از دیگر چالش های اساسی است، اظهار نمود: تقریباً بیشترین نرخ تولید گرد و غبار در کشور را خراسان جنوبی داریم و در این راستا تداوم اعتبارات این حوزه لزوم دارد.
پسماندها چهره بکر خراسان جنوبی را تحت تاثیر قرار داده است
وی با تاکید بر این که چالش دیگر خراسان جنوبی مبحث مدیریت پسماندها است که چهره زیبا و بکر استان را تحت تاثیر قرار داده است، بیان نمود: البته در کنار چالش ها باید ظرفیت ها و پتانسیل های استان را هم به خوبی بشناسیم
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: سفارش ویژه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر این است که کارها را با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و با نگاه علمی به پیش ببریم تا محیط زیست کمترین صدمه را ببیند.
اکبری اضافه کرد: نگاه سیستم مدیریت جدید سازمان حفاظت محیط زیست کشور مانند نگاه خود دولت سیزدهم بر توجه به مشارکت مردم در حفظ محیط زیست، مردم داری، روحیه انقلابی و پاک دستی است.
تشکر از رسانه ها
وی با تقدیر از فعالیت و همکاری رسانه ها در سالهای فعالیت در خراسان جنوبی اظهار داشت: رسانه ها بیش از اندازه انتظار با مجموعه محیط زیست خراسان جنوبی همکاری کردند و در موضوع هایی چون فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، بیان حساسیت ها و نقد سازنده ما را یاری کردند.
گفتنی است دکتر حسن اکبری آبان سال جاری با حکم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی این سازمان انتخاب شد و اسدالله حاتمی که ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های بیرجند و طبس را در سوابق مدیریتی دارد بعنوان سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی انتخاب گردید.


1400/11/09
23:04:15
5.0 / 5
351
تگهای خبر: آب , جانور , حفاظت , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است