اداره كل هواشناسی استان تهران هشدار داد:

آلودگی هوای تهران تا سه شنبه

آلودگی هوای تهران تا سه شنبه

به گزارش لوازم حیوان خانگی اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار زرد از پایداری نسبی هوا، گاهی سکون جو و کاهش کیفیت هوای تهران تا سه شنبه (12 بهمن ماه) اطلاع داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: پس از ظهر شنبه (۹ بهمن ماه) به علت پایداری نسبی هوا و گاهی سکون جو، عدم وزش باد قابل ملاحظه، افزایش آلاینده های جوی بخصوص ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون، احتمال انباشت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در نواحی پرتردد و صنعتی تهران تا سه شنبه(۱۲ بهمن ماه)دور از انتظار نیست.

بر اثر این مخاطره انباشت تدریجی آلاینده ها، افزایش تدریجی شاخصهای آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروههای حساس در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک، در بعضی ساعت ها کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها پیشبینی می شود.

به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی و اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال باید در دستور کار قرار گیرد.

شایان ذکر است در ساعتهای میانه روز، روند افزایش آلاینده ها گاهی متوقف و یا کاهشی خواهد شد.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اخطار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1400/11/10
13:52:45
5.0 / 5
474
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , سفر , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است