رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور:

آینده محیط زیست در فارس درخشان است

آینده محیط زیست در فارس درخشان است

لوازم حیوان خانگی: رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: فارس یکی از استانهای درخشان در زمینه احیای تالاب ها است و با وجود ظرفیت های گوناگون آینده محیط زیست فارس درخشان است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، علی سلاجقه ظهر پنجشنبه در آئین گرامیداشت روز جهانی تالاب ها بیان کرد: ظرفیت هایی که در استان فارس وجود دارد می توان در تمامی کشور مورد استفاده قرار بگیرند و می توان با تاکید بر این ظرفیت ها که در فارس وجود دارد آینده ای درخشان را برای محیط زیست استان متصور شد.
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: استان فارس به خاطر خاصیت های طلایی که دارد می تواند زمینه ساز کارهای اثرگذار و منحصر به فرد باشد بدین جهت روز جهانی تالاب ها نیز در این استان انجام شد.
وی افزود: بر طبق آموزه های دینی و اجتماعی ما توجه ویژه ای باید به تالاب ها وجود داشته باشد بدین جهت می توان گفت ایران اسلامی فرهنگی غنی تر در ترویج و احیای تالاب ها نسب به سایر کشورها دارد و همه مردم جامعه نیز وظایف مهمی در حفظ و احیای تالاب ها دارند.
معاون رییس جمهور افزود: این روزها کره زمین حال خوبی ندارد و باید علاوه بر حفظ امنیت غذایی زمینه حفاظت امنیت محیطی زیستی نیز فراهم نمود این درحالی است که تمامی مشکلاتی که در این بخش وجود دارد حاصل تعیین سیاست های اشتباهی است که طی سالیان اخیر در این عرصه مصوب شده است.
سلاجقه اضافه کرد: همانگونه که در صحبت های رییس جمهور شاهد بودیم دولت سیزدهم و ریاست جمهوری توجه ویژه ای به این بخش داشته و گام های زیرساختی و توسعه ای مناسبی در برنامه های دولت وجود دارد.
وی افزود: استانداری می تواند خدمتگزار واقعی مردم باشد و خدمات صادقانه ای به مردم عرضه نماید که توجه ویژه ای به حوزه محیط زیست داشته باشد و بتواند تمامی فاکتورهای که در این عرصه وجود دارد را توسعه دهد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اشاره کرد: تمامی تالاب های دنیا تنها یک درصد از منبع آبی جهان را می سازند اما همین بخش ۳۰ درصد از تنوع زیستی محیطی جهان را می سازند.
وی اضافه کرد: اگر یک تالاب گرفتار مشکل شود علاوه بر تنوع زیستی محیطی شاهد خواهیم بود که منابع ابی، معدنی و … نیز گرفتار مشکلات اساسی می شود این در حالیست که تالاب ها می توانند نخستین عامل برای توسعه اقتصادی جوامع باشند.
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در روز جهانی تالاب ها که در شهرستان بختگان انجام شد اضافه کرد: وضعیت محیطی زیستی کشور را وقتی مشاهده می نماییم درخواهیم یافت که مشکلات اساسی در محیط زیست کشور وجود داشته اما فارس نیز باتوجه به خاصیت های که دارد باید مسئولیت بیشتری در این عرصه حفظ و احیای تالاب ها داشته باشد.
وی با اشاره به طرح هایی که در زمینه زیرساختی محیط زیست در کشور درحال تدوین است عنوان کرد: نقشه های آمایش سرزمین باید محور و مبنای بودجه ریزی در کشور باشد و باید بودجه برمبنای توانمندی های که در استانها وجود دارد تخصیص یابد.
سلاجقه اشاره کرد: تمامی صنایعی که در کشور وجود دارند باید رعایت کننده مسائل زیست محیطی باشند و اگر مقرر است صنعتی وارد استانها شود باید مقررات زیست محیطی و پیش نیاز های محیطی زیستی را رعایت نمایند.
رئیس سازمان صیانت از محیط زیست کشور در ادامه تصریح کرد: دولت و مردمانی موفق هستند که برنامه ریزی جامعی برای بازه های میان مدت و طولانی مدت خود داشته باشند به این جهت ایجاد و تدوین برنامه های میان مدت و طولانی مدت می تواند زمینه بهبود وضعیت محیط زیست را فراهم نمود.
وی افزود: شاید اقتصاد مردم رونق نگرفته باشد اما اقدامات اثرگذاری در امتداد برطرف شدن مشکلات جامعه توسط دولت در حال انجام می باشد و نتایج این اقدامات به زودی در سبد زندگی مردم مشاهده می شود.
معاون رییس جمهور اضافه کرد: افزایش تعاملات دیپلماتیک ایران و کشورهای هم جوار و منطقه نشان دهنده آنست که ایران همچون ابرقدرت های جهانی و اثرگذار در منطقه است این درحالی است که دولت آینده کشور را به برجام گره نزد و با تاکید بر عوامل داخلی زمینه بهبود وضعیت معیشتی مردم را فراهم نمود.
به گفته این مقام مسئول روزهای خوبی در انتظار ایران است و دولت سیزدهم بدون شعار در تلاش است تا برای مردم افتخار آفرینی کند.
وی معتقد می باشد می توان از ظرفیت های دانشگاهی استفاده نمود تا مسائل و مشکلات هر استان توسط دانشگاه های مرجع آن استان شناسایی و برطرف گردد.منبع:

1400/11/16
13:27:47
5.0 / 5
343
تگهای خبر: آب , تالاب , حفاظت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است