هوای اصفهان و ۲ شهر مجاور ناسالم می باشد

هوای اصفهان و ۲ شهر مجاور ناسالم می باشد

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۰۷ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۰۴، باهنر با شاخص ۱۳۴، انقلاب با شاخص ۱۲۱، جِی با شاخص ۱۱۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۰۳، کاوه با شاخص ۱۲۰، فرشادی با شاخص ۱۱۱، فیض با شاخص ۱۰۵، میرزا طاهر با شاخص ۱۰۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
او ضمن اشاره به این که شاخص هوا در سه ایستگاه استانداری، باغ غدیر و دانشگاه قطع است، افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه رودکی، رهنان و پروین به ترتیب با ۸۱، ۹۷ و ۹۸ AQI وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۱۲ و مبارکه با شاخص ۱۱۳ ناسالم برای گروههای حساس و شاهین شهر با شاخص ۹۷ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/16
23:09:49
5.0 / 5
387
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است