مدیركل منابع طبیعی اردبیل:

استخراج مواد معدنی از فندقلو حقیقت ندارد

استخراج مواد معدنی از فندقلو حقیقت ندارد

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار داشت: استخراج معادن از محدوده جنگل فندقلو در حوزه استحفاظی استان اردبیل به هیچ وجه حقیقت ندارد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، محمد قلیزاده ظهر شنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به این که پایش جنگل فندقلو مستمر انجام می شود و مردم باید هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی را اطلاع دهند، اظهار نمود: پایش جنگل فندقلو با نصب دوربین با قدرت زوم بالا و دید در شب و راه اندازی سیستم مانیتورینگ مستمر انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه در محدود جنگل فندقلو هیچگونه فعالیت برای استخراج معادن وجود ندارد، تصریح کرد: با عنایت به پوشش گیاهی بالا و اهمیت حفظ و حراست از جنگل فندقلو پایش مستمر از جنگل در دستور کار قرار دارد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: استخراج معادن از محدود جنگل فندقلو در حوزه استحفاظی استان اردبیل به هیچ وجه حقیقت ندارد و در همین راستا عرصه برای متصرفین روز به روز تنگ خواهد شد.
قلیزاده ضمن اشاره به این که در اراضی ملی استان اردبیل تابحال مجوزی برای ساخت و ساز داده نشده است، اظهار داشت: برای پیشگیری از ایجاد ساخت و ساز در اراضی جنگلی فعالیتهای حفاظتی و پایش مستمر مناطق جنگلی استان تشدید شده است، افزود: اساسا با این حساسیت ها اجازه ای به فرصت طلبان برای تصرف اراضی ملی بخصوص جنگل های استان داده نخواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: برای حفظ و حراست از اراضی ملی از مردم انتظار داریم هرگونه دخل و تصرف در اراضی را به شماره های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند و در حفاظت انفال و اراضی ملی و جنگل به ما کمک کنند.
قلیزاده به کنترل های میدانی اراضی ملی تصریح کرد و به بهره گیری از فناوری های روز همچون نصب دوربین با قدرت زوم بالا و دید در شب، راه اندازی سیستم مانیتورینگ اشاره و بیان نمود: بهره گیری از پهپاد برای پایش اراضی در مناطق صعب العبور و کنترل تغییرات اراضی به صورت مستمر و دوره ای در دستور کار منابع طبیعی استان است.
وی افزود: مساحت جنگل های واقع در حوزه شهرستان نمین مجاور با استان گیلان در حدود ۱۰ هزار هکتار و ادامه جنگل های هیرکانی شمال بوده که این جنگلها درعرصه سرزمینی استان اردبیل به صورت جنگل های حفاظت شده قرار دارد و جوازی برای قطع اشجار و تهیه الوار داده نمی گردد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در انتها اظهار داشت: درراستای احیا جنگل های فندقلو در محدوده اردبیل تولید بذر و نهال فندق جزو برنامه های اصلی ماست.


منبع:

1400/11/18
11:47:25
5.0 / 5
278
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است