ورود سامانه بارشی جدید به کشور از امروز

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از امروز

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ورود سامانه بارشی به کشور در روز جاری اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت آب و هوایی کشور اظهار داشت: بر مبنای نقشه های هواشناسی با ورود سامانه بارشی امروز در مناطقی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز غربی و سواحل غربی دریای خزر بارندگی آغاز می شود.
وی با بیان اینکه علاوه بر این مناطق، در استانهای ساحلی دریای خزر بخش هایی از مرکز، شمال شرق، استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی بارش رخ می دهد، اظهار داشت: فعالیت این سامانه شنبه در غرب، جنوب غرب و ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی، نیمه شمالی استانهای فارس، بوشهر و کرمان، بخش هایی از اصفهان یزد، خراسان رضوی و جنوبی خواهد بود.
وی ادامه داد: یکشنبه در بعضی از مناطق جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال شرق و همینطور در سواحل دریای خزر بارندگی پیشبینی می شود و دوشنبه هم در مناطقی از شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر بارش پراکنده و در سایر مناطق کشور جوی پایدار پیشبینی می شود.
وی ادامه داد: طی این پنج روز، بارش در مناطق سردسیر و مرتفع ذکر شده به شکل برف بوده و با عنایت به وزش باد، در مناطق مرتفع و کوهستان با کولاک همراه خواهد بود و همینطور در مناطق کوهستانی شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی احتمال سقوط بهمن وجود دارد.
وی با بیان اینکه دمای هوای پنج شنبه و جمعه در گیلان و جمعه در مازندران و گلستان بین 7 تا 12 درجه کاسته می شود، اظهار داشت: همینطور دمای هوای جمعه و شنبه در خراسان شمالی و رضوی بین 6 تا 10 درجه کاسته می شود و روزهای یکشنبه و دوشنبه در شرق جنوب شرق و جنوب کشور وزش باد شدید و در بعضی اوقات با احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش دما تا 10 درجه پیشبینی می شود.
وی با بیان اینکه پنج شنبه تا شنبه شمال خلیج فارس مواج است، اظهار داشت: دریای عمان یکشنبه و دوشنبه و دریای خزر هم پنج شنبه و جمعه و یکشنبه مواج است.
ضیاییان در مورد وضعیت هوای تهران هم اظهار داشت: آسمان امروز تهران کمی ابری است و در هنگام شب گاهی بارش پراکنده و وزش باد پیشبینی می شود و بیشترین دمای امروز 15 درجه و کمینه پنج درجه است.
منبع:

1400/11/22
20:53:38
5.0 / 5
415
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است