وضعیت آلودگی هوا؛

شاخص هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور قابل قبول است

شاخص هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور قابل قبول است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۹۲ وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان داده است.


محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۰۰، استانداری با شاخص ۸۴، انقلاب با شاخص ۸۰، باهنر با شاخص ۹۲، رودکی با شاخص ۶۳، رهنان با شاخص ۷۴، فرشادی با شاخص ۵۷، فیض با شاخص ۷۶، میرزا طاهر با شاخص ۷۸ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۳ در وضعیت قابل قبول است. او ضمن اشاره به این که شاخص هوا در ایستگاه خیابان پروین با میانگین ۱۵۸ AQI برای عموم شهروندان ناسالم می باشد، افزود: شاخص کیفی هوا در سه ایستگاه بزرگراه خرازی، کاوه و جی به ترتیب با ۱۰۳، ۱۳۷ و ۱۳۶ AQI وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است. کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۶۱، مبارکه با شاخص ۵۱ و شاهین شهر با شاخص ۵۷ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/11/23
12:27:30
5.0 / 5
448
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است