هوای اصفهان در۳ ایستگاه برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان در۳ ایستگاه برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۲۳ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا بر مبنای اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد شاخص ۱۵۲، استانداری با شاخص ۱۵۵ و رودکی با شاخص ۱۵۴ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان است.
او با اشاره به اینکه شاخص هوا در خیابان های میرزا طاهر و رهنان به ترتیب با ۸۸ و ۷۹ AQI شرایط قابل قبول را نشان می دهد، افزود: همینطور شاخص هوا در خیابان انقلاب با ۱۰۱، جِی با ۱۴۷، باهنر با ۱۱۷، پروین با ۱۱۴، بزرگراه خرازی با ۱۲۳، فرشادی با ۱۱۱، فیض با ۱۴۳ و کاوه با ۱۴۴ AQI در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۸۰، مبارکه با شاخص ۸۲ و شاهین شهر با شاخص ۵۱ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز شنبه با فعالیت سامانه بارشی در سرتاسر استان، کیفیت هوای شهر اصفهان هم در ساعات پیش رو بهبود می یابد. بارندگی در مرکز استان هم پیشبینی شده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/11/24
20:33:41
5.0 / 5
272
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است