هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی شاخص 103 در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان گفت: هم اکنون شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۰۳ شرایط ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه جی با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۹۶ و پروین با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۶۸ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده است، افزود: کیفیت هوا در ایستگاه های استانداری، خرازی و کاوه به ترتیب با قرار گرفتن بر روی فاکتورهای ۱۰۵، ۱۱۳ و ۱۰۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه های احمد آباد با شاخص ۹۴، انقلاب با شاخص ۸۱، باهنر با شاخص ۹۰، رودکی با شاخص ۹۳، رهنان با شاخص ۹۴، سگزی با شاخص ۶۸، فرشادی با شاخص ۷۶، فیض با شاخص ۷۴ و میرزاطاهر با شاخص ۷۵ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.
وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه ورزشگاه میثاق نیز با قرار گرفتن بر روی شاخص ۳۲ در وضعیت پاک ثبت شده است.
مزارع با اشاره به شاخص کیفی هوا در دیگر شهرهای استان اصفهان نیز اظهار داشت: کیفیت هوا در مبارکه با قرار گرفتن بر روی شاخص ۷۲ در وضعیت سالم ثبت شده و شاهین شهر نیز با قرار گرفتن بر روی عدد ۵۰ در وضعیت پاک است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/27
19:49:57
5.0 / 5
246
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است