شاخص آلودگی هوای اصفهان بر روی عدد ۱۱۰

شاخص آلودگی هوای اصفهان بر روی عدد ۱۱۰

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان عنوان کرد: هم اکنون شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۱۰ شرایط ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه جی با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۸۴ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده است، افزود: کیفیت هوا در ایستگاه های استانداری ۱۱۳، خرازی ۱۱۲، انقلاب ۱۰۹، باهنر ۱۰۴، میرزاطاهر ۱۱۳ و کاوه با ۱۰۵ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه های رودکی با شاخص ۹۷، رهنان با شاخص ۹۷، سگزی با شاخص ۷۳، فرشادی با شاخص ۸۴ و فیض با شاخص ۹۵ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.
وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه ورزشگاه میثاق هم با قرار گرفتن بر روی شاخص ۳۰ در وضعیت پاک ثبت شده است.
مزارع ضمن اشاره به شاخص کیفی هوا در دیگر شهرهای استان اصفهان هم اظهار داشت: کیفیت هوا در مبارکه با قرار گرفتن بر روی شاخص ۷۰و شاهین شهر با شاخص ۵۷ در وضعیت سالم ثبت شده و شاهین شهر هم با قرار گرفتن بر روی عدد ۵۰ در وضعیت پاک است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/11/30
11:29:05
5.0 / 5
456
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , حفاظت , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است