مدیركل محیط زیست اردبیل تاكید كرد؛

الزام پروژه اردبیل_سرچم به پیوست زیست محیطی

الزام پروژه اردبیل_سرچم به پیوست زیست محیطی

لوازم حیوان خانگی: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: طرح عمرانی بزرگراه اردبیل - سرچم پیوست زیست محیطی ندارد و لازم است هر چه سریع تر این پیوست تهیه شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حسن قاسم پور بامداد دوشنبه در دیدار با اعضای مطالبه گران بازار و اصناف اردبیل اظهار نمود: سیاست های کلی زیست محیطی بعنوان یک سند بالادستی تدوین شده تا برمبنای توسعه پایدار به حوزه محیط زیست نیز توجهی جدی شود.
وی قوانین زیست محیطی کشورمان را همپای کشورهای پیشرفته قوانین مترقی و به روز اعلام و اشاره کرد: هرچند در عمل جزو کشورهای جهان سوم هستیم اما اهمیت این مساله کمتر از بهداشت، سلامت و امنیت نیست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل معضلات زیست محیطی استان اردبیل را با تقویت احساس مسئولیت اجتماعی و مشارکت همه دستگاهها حل شدنی دانست و اظهار داشت: اگر از اکنون به فکر حل این معضلات زیست محیطی نباشیم در آینده گرفتار آلودگی هوا، تخریب جنگلها، محیط پیرامونی و نارسایی های زیست محیطی شهری و روستایی خواهیم شد.
قاسم پور بیان کرد: در محیط زیست شهری مدیریت پسماند هم در شهرها و هم روستاها با همکاری شهرداری ها، دهیاری ها و بخشداری ها بسیار مهمست و باید در بازیافت و پردازش پسماندها دقت کافی داشته باشیم.
وی ارتقای سرانه فضای سبز، مدیریت درست آب های سطحی، حل گره های ترافیکی و حوزه حمل و نقل، انتقال کارگاه های مزاحم شهری به خارج از شهر و ساماندهی سگ های ولگرد را ج- وظایف خطیر دستگاه های اجرائی و شهرداری ها اعلام نمود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل آلودگی هوا در اردبیل را بسیار پایین و در حد چند روز در طول سال اعلام نمود و اضافه کرد: در خود استان کانون ریزگرد در دشت زرناس در بعضی از فصول آلودگی های مقطعی را به وجود می آورد.
قاسم پور افزود: تنوع زیستی و زیستگاهی بسیار مهمست و ۱۰ درصد عرصه های جنگلی و مرتعی استان تحت مدیریت حفاظت محیط زیست است ولی ما در تخریب و تصرف منطقه فندقلو، دامنه های سبلان و جنگل های محدوده هیرکانی و رویشی ایران – تورانی و ارس بارانی هیچ مسئولیتی نداریم.
وی گونه های گیاهی و جانوری استان را متنوع و در عین حال مورد حفاظت و صیانت محیط زیست اعلام نمود و اظهار داشت: تمام تلاش ما بر این است تا با پشتیبانی دستگاه قضا و خصوصاً دادستان اردبیل جلوی شکار بدون مجوز را گرفته و حمایت و پشتیبانی های قضائی را از ۶۰ محیط بان بعنوان ضابط دادگستری انجام دهیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تقدیم ۱۳۵ شهید محیط بان را در کشور افتخار سازمان محیط زیست اعلام و اظهار نمود: این نیروها به تجهیزات مناسب در برخورد با متخلفان آراسته شده اند ولی همچنان فعالیت آنها در اوج مظلومیت انجام می شود.
قاسم پور آموزش و فرهنگ سازی را در تنویر افکار عمومی بسیار مهم دانست و اشاره کرد: ما از رسانه ها انتظار داریم تا خودرا حامی و طرفدار محیط زیست نشان داده و در عمل آحاد جامعه را به حفظ محیط زیست تشویق و تشویق کنند.
وی اظهار داشت: با هدف تقویت اصل مسئولیت اجتماعی زیست محیطی در میان شهروندان اهتمام بر این است تا سمن های فعال زیست محیطی مورد حمایت قرار گرفته و با همراهی آنها ترویج مبانی محیط زیست سالم را شاهد باشیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل مدیریت پسماند و پساب های صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی را در کنار جلوگیری از چرای بی رویه در تخریب و تصرف عرصه های طبیعی و جنگلی تصریح کرد و بیان کرد: استان اردبیل در محدوده سه ناحیه رویشی ارسبارانی، ایرانی – تورانی و هیرکانی قرار دارد که ما می توانیم از این ظرفیت عظیم استفاده نمائیم.
قاسم پور با اشاره به تدوین آمایش سرزمینی استان اردبیل و ارائه ایرادات زیست محیطی در این سند تدوین شده اظهار داشت: تمامی طرح ها و پروژه های عمرانی، اقتصادی و صنعتی باید پیوست زیست محیطی داشته باشند که نمونه آن بزرگراه اردبیل – سرچم است که هنوز پیوست زیست محیطی آن به تصویب نرسیده است.
وی افزود: در بحث آموزش دانش آموزی و دانشجویی در کنار تهیه کتاب انسان و محیط زیست اهتمام بر این است تا با حضور در مدارس دانش آموزان را بیشتر با مباحث باارزش محیط زیست آشنا نماییم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در آخر در مورد رود ارس و طرح تعدادی از مباحث حاشیه ای دراین زمینه اشاره کرد: در دو سه سال اخیر به این مساله ورود کردیم و همچنان تلاش می نماییم تا در این عرصه منفعل عمل نکرده و از حق و حقوق مردم به شایستگی دفاع نماییم.
در این جلسه رییس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل نیز فاصله گرفتن مردم و مسئولان را یکی از آفت ها توصیف و اظهار نمود: نباید بزرگان شهر نسبت به توسعه شهر خود بی تفاوت باشند چونکه بی تفاوتی بزرگترین آفت در عدم توسعه یافتگی واقعی است.
سعید ایرانی جم اشاره کرد: بزرگان شهر در قالب محلات شش گانه و سیزده گانه باید پیگیر موضوعات و مسائل شهری بوده و حتی در عرصه انتخابات نیز با معرفی متخصصان و نخبگان مشارکتی جدی در توسعه شهر داشته باشند.
وی با اعلان اینکه احزاب سیاسی باید در عزل و نصب ها دخالت نکرده و دنبال سهم خواهی نباشند، اظهار داشت: ما از حضور مدیران بومی، توانمند و خوش فکر در استان استقبال می نماییم و امیدواریم شرایط مطلوبی را در ادامه روند توسعه استان شاهد باشیم.

1400/12/03
12:35:42
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آب , آلودگی , آموزش , جانور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است