ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر هفته

ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر هفته

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به این که امروز (10 اسفند ماه) در جنوب شرق کشور، بارش پراکنده باران پیشبینی می شود، از ورود سامانه بارشی به کشور طی روزهای پایانی هفته اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت جوی کشور تا روز پنجشنبه (۱۲ اسفند ماه) اظهار نمود: سه شنبه در خراسان جنوبی، سیستان وبلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان رگبار پراکنده گاهی رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود. در نیمه غربی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. چهارشنبه (۱۱ اسفند ماه) فقط در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می دهد و در سایر مناطق آسمان صاف خواهد بود.

وی ضمن اشاره به ورود سا مانه بارشی از اواخر هفته افزود: پنج شنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در نوار غربی کشور، غرب اصفهان و فارس، شمال نوشهر و بتدریج دامنه های جنوبی البرز در استانهای قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می دهد که در ارتفاعات بارش بصورت برف است. بارش در جنوب آذربایجان غربی، شرق لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری و غرب اصفهان شدت خواهد داشت. جمعه ( ۱۳ اسفند ماه) گستره فعالیت سامانه کل کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان را در بر خواهد گرفت. در استانهای چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و جنوب اصفهان رگبارو رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. بعداز ظهر جمعه بارش در نوار غربی کشور کاهش پیدا می کند و در اواخر وقت این سامانه از شمال شرق کشور خارج می شود.

ضیاییان افزود: شنبه ( ۱۴ اسفند ماه) با گذر موج تراز میانی جو از نیمه شمالی کشور در سواحل دریای خزر، شمال غرب منطقه خراسان و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده گاهی وزش باد قابل انتظار است.

وی در آخر ضمن اشاره به افزایش دما در استانهای ساحلی طی روزهای پایانی هفته اظهار داشت: همین طور روزهای چهارشنبه و پنجشنبه افزایش محسوس دما همراه با وزش باد شدید در استانهای ساحلی خزر و اردبیل و جمعه کاهش دما در این مناطق رخ خواهد داد. همین طور در روز جمعه در غالب مناطق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود. خلیج فارس طی امروز و دریای خزر در روز جمعه مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (11 اسفند ماه) نیمه ابری در بعضی ساعات غبار محلی بتدریج ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۱۲ اسفند ماه) نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد و با بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: امروز (10 اسفند) شهرکرد با کمینه دمای ۶- درجه سانتیگراد و فردا (۱۱ اسفندماه) شهرکرد با کمینه دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان لقب می گیرد و امروز بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه و فردا ( ۱۱ اسفند ماه) بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم ترین مرکز استان است.
1400/12/11
08:41:31
5.0 / 5
220
تگهای خبر: بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است