تشدید نظارت بر رعایت استانداردهای آلایندگی منابع متحرک با شروع سال جدید

تشدید نظارت بر رعایت استانداردهای آلایندگی منابع متحرک با شروع سال جدید

به گزارش لوازم حیوان خانگی سازمان حفاظت محیط زیست از تشدید نظارت بر رعایت استانداردهای آلایندگی وسایل نقلیه تولیدی و تجهیزات پس پالایش آلایندگی در سال ۱۴۰۱ خبرداد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا مطابق آئین نامه فنی ماده (۲) قانون هوای پاک، سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه کنترل و کاهش آلودگی هوا موظف به پایش آلایندگی منابع متحرک است. براین اساس دستورالعمل های مربوطه در حوزه خودرو های سبک، سنگین و موتورسیکلت تهیه و ابلاغ گردیده است.

وسایل نقلیه موتوری در تأیید نوع یا TA (مرحله بررسی نمونه اولیه) و سپس تطابق تولید یا COP (مرحله بررسی تولید انبوه) با انجام آزمون های آلایندگی و بازرسی های مستمر فصلی بررسی می شوند. الان خودرو های بنزینی دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵، موتورسیکلت یورو ۴ و خودرو های دیزلی دارای استانداردهای یورو ۴ به همراه فیلتر جاذب ذرات، یورو ۵ به همراه فیلتر جاذب ذرات، EEV ( استاندارد مورد تایید اتحادیه اروپا) و یورو ۶ است.

مهدی کیهانپور - کارشناس بررسی صدور مجوز شماره گذاری خودرو مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست - با بیان اینکه از آغاز سال آینده، خودرو های دیزلی در مرحله تأیید نوع همینطور به صورت تصادفی در مرحله تطابق تولید باید حدود مجاز معاینه فنی برتر را احراز کنند، اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست در نظردارد به منظور تشدید نظارت بر رعایت استانداردهای آلایندگی، نمونه برداری در مرحله تطابق تولید را به صورت کاملاً سرزده و تصادفی از انبارها، کارخانه و نمایندگی های رسمی فروش انجام دهد علاوه بر آن در سال آینده، باتوجه به نهایی سازی و اجرای استاندارد ملی تجهیزات پس پالایش، تمامی تولیدکنندگان وسایل نقلیه ملزم به تهیه، نصب و تجهیز خودرو با استفاده از تجهیزات در رابطه با آلایندگی برپایه استاندارد ملی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، او در آخر اظهارکرد: سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۱۴۰۱، آلایندگی خودرو های غیرجاده ای را هم در دستور کار قرار داده است و با عنایت به ابلاغ قبلی، تمامی تولیدکننده های خودرو های مربوطه ملزم به رعایت حدود مجاز الزامی هستند. این سازمان، ضمن پایش دقیق محصولات در خصوص انطباق با استانداردهای اجباری، تولیدکنندگان تجهیزات پس پالایش آلایندگی خودرو را هم ملزم به ارتقاء فناوری در زمینه های مختلف همچون موتورهای احتراق داخلی می کند.

منبع:

1400/12/22
20:13:12
5.0 / 5
186
تگهای خبر: آلودگی , اقلیم , حفاظت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است