مدیر عامل شركت آب منطقه ای اصفهان:

آب جاری در رودخانه زاینده رود کماکان سرریز رودخانه شور است

آب جاری در رودخانه زاینده رود کماکان سرریز رودخانه شور است

لوازم حیوان خانگی: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان ضمن اشاره به اقداماتی که در بازه رودخانه شور و آبراهه های مبارکه و دهاقان شده، اظهار داشت: کماکان سرریز آب این رودخانه در بستر رودخانه زاینده رود جاری است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حسن ساسانی با تاکید بر عملیات انجام شده در بازه رودخانه شور و بقیه آبراهه ها در منطقه مبارکه و دهاقان، عنوان کرد: در چند سال گذشته به جز بارش رحمت الهی اقداماتی توسط شرکت آب منطقه ای اصفهان در سرشاخه ها و طول مسیر این رودخانه شده که به جریان باردیگر این رودخانه و سرریز شدن آن به زاینده رود منجر گردیده است.
وی با اشاره به اینکه دبی پیک سیلاب ۵۰ ساله رودخانه شور حدود ۱۵۰ متر مکعب بر ثانیه است، به اقداماتی نظیر رفع تصرف و پیشگیری از تجاوز به بستر و حرایم این رودخانه اشاره و تصریح کرد: لایروبی در سرشاخه ها و طول مسیر از عملیات های ویژه دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان بوده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان افزود: تخلیه کامل نخاله های ساختمانی ریخته شده در بستر این رودخانه طی سالیان گذشته و همینطور برداشتن مادی ها در نقطه تلاقی این رود با زاینده رود باهمکاری اداره های منابع شهرستان مبارکه و دهاقان، شهرداری های طالخونچه و مبارکه انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: از نتایج این اقدامات، پیشگیری از خسارت سیل به اراضی کشاورزی، مناطق مسکونی و تأسیسات زیربنایی، همینطور کاهش قابل ملاحظه تلفات آب در طول مسیر و پیشگیری از آلودگی منابع آب به واسطه تخلیه نخاله های ساختمانی از بستر است.
ساسانی اقدام های صورت گرفته در محدوده شهرستانهای مبارکه و دهاقان را شامل بیشتر از ۱۱ کیلومتر آزادسازی، لایروبی و جمع آوری نخاله های ساختمانی مسیل رودخانه شور بر شمرد.
وی خاطرنشان کرد: رودخانه شور یکی از سرشاخه های مهم زاینده رود می باشد که از ارتفاعات سمیرم و دهاقان سرچشمه می گیرد و بعد از طی حدود ۸۰ کیلومتر در شهرستانهای دهاقان و مبارکه، به رودخانه زاینده رود می پیوندد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان پیش از این اعلام نموده بود خروجی سد زاینده رود با عنایت به نزولات جوی پنجم فروردین ماه به مدت ۱۰ روز افزایش می یابد و جریان زاینده رود احتمالاً ۲ روز بعد از این تاریخ به شهر اصفهان و بعد از آن به اراضی کشاورزی شرق خواهد رسید.


منبع:

1401/01/05
13:10:29
5.0 / 5
477
تگهای خبر: آب , آلودگی , بارش , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است