مدیر كل محیط زیست چهارمحال و بختیاری:

ذخایر زیستی ثبت شده چهارمحال و بختیاری به ۱۷۸۳ مورد رسید

ذخایر زیستی ثبت شده چهارمحال و بختیاری به ۱۷۸۳ مورد رسید

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری از ثبت ۱۷۸۳ گونه گیاهی و جانوری مشاهده شده در استان بعنوان ذخایر زیستی اطلاع داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، شهرام احمدی ضمن اشاره به این که چهارمحال و بختیاری به علت تنوع اقلیمی از غنای زیستی و اکوسیستمی بسیار بالایی برخوردار است، اظهار نمود: انواع گونه های گیاهی و جانوری در این اکوسیستم ها، معرف بخشی از ذخایر ژنتیکی کشور هستند.
وی با اشاره به اینکه شناخت ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی، اصل و اساس حفاظت را تشکیل می دهد، خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری با دارا بودن یک پارک ملی، یک اثر طبیعی ملی، پنج منطقه حفاظت شده و سه منطقه شکار ممنوع، نقش مهمی در حفظ و حراست از ذخایر ژنتیکی دارد.
مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به این که تابحال ۱۷۸۳ گونه گیاهی و جانوری مشاهده شده در استان بعنوان ذخایر زیستی ثبت شده است، اضافه کرد: از این تعداد ۱۳۶۰ گونه گیاهی و ۴۲۳ گونه جانوری هستند که در استان مشاهده و بعنوان ذخایر زیستی ثبت شده اند.
احمدی با اشاره به اینکه نوع زیستی در سه سطح تنوع در اکوسیستم ها، گونه ها و ژن تعریف می شود، اظهار داشت: ذخایر ژنتیکی شامل اجزای تنوع زیستی همچون گیاهان، جانوران، میکروارگانیسم ها و تمام اشکال حیات است.

1401/01/16
10:03:05
5.0 / 5
246
تگهای خبر: اقلیم , جانور , حفاظت , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است