نفوذ سامانه بارشی جدید به کشور

نفوذ سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور و کاهش دما در استانهای ساحلی خزر اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: از بعدازظهر چهارشنبه (۱۷ فروردین) با نفوذ سامانه بارشی از سمت شمال غرب به کشور در بعضی نقاط استانهای آذربایجان شرقی و غربی، افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. در این روز در دامنه های جنوبی البرز شرقی و شمال شرق و شرق کشور هم وزش باد نسبتا شدید برقرار است و در بعضی نقاط احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه (۱۸ فروردین) به دنبال نفوذ سامانه بارشی به کشور در بعضی نقاط استانهای آذربایجان شرقی،، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، البرز، تهران، استانهای ساحلی خزر و ارتفاعات استانهای سمنان، همدان، مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود. روز جمعه (۱۹ فروردین) هم در شمال غرب کشور حاکمیت این وضعیت دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان و از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنجشنبه تشکیل گرد و خاک روی عراق و انتقال آن به استانهای واقع در نوار غربی کشور پیشبینی می شود علاوه بر این مناطق، طی روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق مرکزی و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق و شرق کشور وزش باد در بعضی ساعات شدید خواهد بود و در نقاط مستعد احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به ورود موج بارشی به کشور در روز شنبه (۲۰ فروردین) اظهار نمود: ورود این سامانه در شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و برخی نقاط غرب سبب رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت، در بعضی نقاط خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ خواهد شد.

به گفته ضیاییان در این روز دریای خزر مواج می شود و کاهش دما در استانهای ساحلی خزر رخ خواهد داد. یکشنبه(۲۱ فروردین) هم در نوار شمالی کشور بارش پراکنده پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۸ فروردین ) نیمه ابری و از پس از ظهر به تدریج ابری و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ و روز جمعه (۱۹ فروردین ) نیمه ابری و همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیائیان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ فروردین ) اهواز با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1401/01/17
21:43:35
5.0 / 5
395
تگهای خبر: بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است