هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها

هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها

با بیان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۰ فروردین ماه) با عنایت به انتشار گرد و خاک، کاهش تندی باد و افزایش تردد خودرو ها هوای تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفته این در شرایطی است که در ۲۴ ساعت گذشته هوای تهران با شاخص ۴۱۶ در وضعیت خطرناک قرار داشت.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد روز شنبه (۲۰ فروردین ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار خواهد گرفت که ناشی از حضور و انتشار گردوخاک طی ساعات گذشته است، همینطور کاهش تندی باد و آغاز تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد.

افزایش تندی باد همراه با رشد ناپایداری جوی و احتمال رگبار پراکنده در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه ادامه خواهد داشت و همزمان با افزایش ترافیک، افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز یکشنبه (۲۱ فروردین ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. در طول روز به تدریج بر تندی باد افزوده می شود و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند احتمال گسیل گردوخاک با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات دور از انتظار نیست.

همچنین با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزود خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۱۰میکرون» با میانگین ۴۱۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت خطرناک قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۱۰میکرون» با میانگین ۱۷۷ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم می باشد.

منبع:

1401/01/20
11:45:29
5.0 / 5
188
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است