هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۴۴ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۱۰۶، استانداری با شاخص ۱۲۷، فرشادی با شاخص ۱۲۶، فیض با شاخص ۱۳۴، کاوه با شاخص ۱۴۰، میرزا طاهر با شاخص ۱۲۲ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۳ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس است.
او افزود: شاخص هوا در ایستگاه خیابان های انقلاب با میانگین ۱۶۶، باهنر با ۱۵۳، پروین با ۱۷۳، جی با ۱۵۶، بزرگراه خرازی با ۱۷۴ و رهنان با ۱۵۲ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی و شاهین شهر با شاخص ۱۴۱ و مبارکه با شاخص ۱۱۰ ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان با عنایت به غبارآلودگی هوا برغم کاهش شدت فعالیت کانون های خارجی ریزگرد اما از فردا بر اثر وزش باد و فعالیت کانون های گرد و غبار داخلی احتمال افزایش غلظت آلاینده ها بخصوص در مناطق پر تردد شهر اصفهان وجود دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/01/21
11:51:38
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است