سازمان هواشناسی هشدار داد

تداوم خیزش گرد و خاک در کشور تا اوایل هفته آینده

تداوم خیزش گرد و خاک در کشور تا اوایل هفته آینده

به گزارش لوازم حیوان خانگی سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد رنگ از تداوم خیزش گرد و خاک و وقوع رگبار موقت در کشور تا اوایل هفته آینده اطلاع داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هوشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از فعالیت سامانه بارشی ورگبار موقت و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و در مناطق مستعد و رخداد تگرگ از چهارشنبه تا یکشنبه (۲۴ فروردین تا ۲۸ فروردین) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز چهارشنبه در شمال بوشهر، ارتفاعات و دامنه در استانهای کهگیلویه و بویراحمد، فارس و جنوب اصفهان، روز پنجشنبه ( ۲۵ فروردین) درارتفاعات و دامنه در جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه و بویراحمد و شمال و شرق خوزستان، روز جمعه(۲۶ فروردین) در لرستان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، زنجان، شمال و شرق خوزستان، ارتفاعات در کرمان، نیمه غربی اصفهان، شرق کهگیلویه و بویراحمد و شمال سمنان پیشبینی می شد.

روز شنبه (۲۷ فروردین) در لرستان، شمال شرق خوزستان، مرکزی، اصفهان، قم، تهران، البرز، شرق قزوین، سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و یکشنبه در سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شرق اصفهان و ارتفاعات تهران این وضعیت جوی حاکم خواهد بود.

طی این مدت اختلال در ترددهای برون شهری، احتمال آبگرفتگی محلی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، احتمال برخورد صاعقه و کاهش دید دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی برای جلوگیری از حوادث احتمالی احتیاط در سفرهای برون شهری، خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و احتیاط در عبور از کنار مسیل ها، احتیاط و محدودیت در کارهای کوهنوردی و احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو را سفارش می کند.

در ادامه این اخطار سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش شیو فشار سطح زمین از وزش باد نسبتا شدید، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا از چهارشنبه تا یکشنبه ( ۲۴ تا ۲۸ فروردین) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز چهارشنبه برای سمنان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی هرمزگان و فارس، گلستان، روز شنبه برای اصفهان، جنوب و شرق سمنان، شرق خراسان رضوی، شرق خراسان جنوبی، جنوب و نوار شرقی سیستان و بلوچستان و روز یکشنبه برای شرق و شمال فارس، غرب کرمان، شرق خراسان رضوی، شرق سمنان، غرب خراسان جنوبی، شرق و جنوب یزد قابل پیشبینی است و اختلال در تردد را به دنبال دارد.

به سفارش سازمان هواشناسی باید احتیاط در ترددهای برون شهری و جاده های کویری، استقامت سازه های موقتی، عدم تردد و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره رعایت شود.

این سازمان دربا صدور اخطار زردرنگ دیگری از افزایش سرعت وزش باد با جهت جنوب غربی و افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر از پس از ظهر شنبه تا دوشنبه (۲۷ تا ۲۹ فروردین) اطلاع داد.

حاکمیت این وضعیت روز شنبه در تنگه هرمز، یکشنبه در تنگه هرمز و مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر و نواحی شرقی خلیج فارس، در استان هرمزگان و دوشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل در استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس مورد انتظار است که احتمال صدمه به قایق های تفریحی و شناورهای سبک، احتمال خسارت به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه های احتمالی محدودیت تردد با قایق های تفریحی و شناورهای سبک، احتیاط در کارهای دریایی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیش گیری از هر گونه خسارت را سفارش می کند.

در ادامه این اخطار سازمان هواشناسی از افزایش سرعت باد و ارتفاع موج در ساحل بین ۱ تا ۱.۵متر و در فراساحل حداکثر ۲ متر طی چهارشنبه تا پنجشنبه (۲۴ و ۲۵ فروردین) اطلاع داد.

این شرایط جوی در دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان مورد انتظار است و احتمال صدمه به قایق های تفریحی و شناورهای سبک، احتمال خسارت به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی وجود دارد.

سازمان هواشناسی احتیاط در تردد با قایق های تفریحی و شناورهای سبک، احتیاط در کارهای دریایی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیش گیری از هر گونه خسارت را سفارش می کند.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/01/25
13:08:18
5.0 / 5
292
تگهای خبر: آب , بارش , درختان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است