تداوم آلودگی هوا برای هشتمین روز پیاپی؛

هوای روز جمعه اصفهان ناسالم می باشد

هوای روز جمعه اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش لوازم حیوان خانگی شاخص کیفی هوای روز جمعه کلانشهر اصفهان با میانگین 101 در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۷۳، استانداری با شاخص ۹۴، پروین با شاخص ۸۷، جی با شاخص ۸۴، فرشادی با شاخص ۷۳، فیض و ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۱ و کاوه با شاخص ۹۵ در وضعیت (زرد) قابل قبول است.
وی اضافه کرد: شاخص کیفی هوا همین طور در ایستگاه انقلاب با میانگین ۱۱۹، باهنر با ۱۰۱، بزرگراه خرازی با ۱۱۴، رهنان با ۱۴۹ و میرزا طاهر با ۱۴۵ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و رودکی با میانگین شاخص ۱۶۱ AQI وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۰۸ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۹۵ و مبارکه با شاخص ۷۷ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/01/28
08:48:30
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است