هوای اصفهان در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین 154 در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های استانداری با شاخص ۱۶۲، باهنر با شاخص ۱۷۵، خیابان جی با شاخص ۱۵۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۴، کاوه با شاخص ۱۵۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۷۷ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان است.
وی با اعلان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان رودکی با میانگین ۲۵۴ وضعیت بنفش و بسیار ناسالم را نشان می دهد، افزود: شاخص کیفی هوا همین طور در ایستگاه احمدآباد با میانگین ۱۱۸، رهنان با ۱۲۹، فرشادی با ۱۴۰، فیض با ۱۲۲ AQI در وضعیت (نارنجی ) ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه میرزا طاهر با شاخص ۹۸ قابل قبول است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۰۹ و شاهین شهر با شاخص ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۶۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/02/05
20:15:40
5.0 / 5
223
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است