کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

به گزارش لوازم حیوان خانگی شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۷۵ در شرایط قابل قبول قرار گرفت.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۶۲، باهنر، فرشادی و فیض با شاخص ۶۹، پروین و رهنان با شاخص ۷۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۹۲ و کاوه با شاخص ۸۲ در وضعیت (زرد) قابل قبول است.
وی ضمن اشاره به قطعی کماکان ایستگاه های پایش در خیابان های رودکی و میرزا طاهر افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه جی با ۱۲۸ و خیابان ورزشگاه میثاق با ۱۰۷ AQI وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس و در خیابان انقلاب با شاخص ۴۲ وضعیت پاک را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۸۷ و مبارکه با شاخص ۶۳ در وضعیت قابل قبول و در شاهین شهر با شاخص ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/02/18
15:04:46
5.0 / 5
299
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است