مدیركل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد؛

سقوط ۴۰ اصله درخت در اصفهان بر اثر تندباد

سقوط ۴۰ اصله درخت در اصفهان بر اثر تندباد

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از سقوط 40 اصله درخت در مناطق مرکزی استان آگاهی داد و اظهار داشت: ناپایداری های جوی و گردوغبار تا عصر امروز ادامه دارد.منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: ناپایداری های جوی که از روز گذشته در استان شروع شده تا عصر امروز ادامه می یابد.
وی با اعلان اینکه این موج ناپایدار فاقد رطوبت جوی است و انرژی خودرا بصورت باد تخلیه می کند، اضافه کرد: سرعت باد روز گذشته به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و بر اساس گزارش ها به سقوط تابلوهای تبلیغاتی و جاده ای در محورهای اصفهان- فرودگاه و سجزی- نائین و نیز سقوط ۴۰ اصله درخت در نواحی مرکزی استان منجر گردید.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اعلان اینکه درختان به سبب تنش آبی گرفتار آفات شده و از درون فرسوده می شوند، افزود: ناپایداری ها تا عصر امروز یکشنبه در غرب و شرق استان ادامه دارد که با فعالیت کانون های گردوغبار و انتشار ریزگردها هم راه است.
شیشه فروش با اشاره به این که کانون های گرد و غبار در استانهای یزد، خراسان جنوبی، قم و سمنان فعال شده، اشاره کرد: برخی کانون های نقطه ای گرد و غبار در داخل استان اصفهان نیز به سبب قطع و وصل رودخانه زاینده رود و اراضی کشت نشده شکل گرفته است؛ همین طور دامنه ریزگردها از سمت عراق با وزش تندباد به نواحی مرکزی کشور و استان ما کشیده می شود.
وی افزود: نیروهای مدیریت بحران در محورهای غرب، شرق و جنوب استان در آماده باش قرار دارند و پلیس در صورت لزوم در محورهای جاده ای محدودیت تردد اعمال می کند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: جمعه شب نیز به مدت ۲ ساعت در محور انارک- نائین - چوپانان بر اثر خیزش گرد و خاک محدودیت تردد برقرار شد.
شیشه فروش اشاره کرد: باتوجه به غبارآلودی هوا از شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر (سالمندان، افراد دارای بیماریهای تنفسی و قلبی، کودکان و زنان باردار) از تردد غیر ضرور در سطح شهر بپرهیزند.


منبع:

1401/02/19
10:02:48
5.0 / 5
329
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است