مدیركل مدیریت بحران استانداری اصفهان:

دانش بنیان ها به کمک رفع مشکلات زیست محیطی اصفهان بیایند

دانش بنیان ها به کمک رفع مشکلات زیست محیطی اصفهان بیایند

لوازم حیوان خانگی: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از شرکت های دانش بنیان و فناور این استان خواست که برای مساعدت با رفع مشکلات زیست محیطی این خطه کمک کنند.منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان می توان در حوزه مشکلات زیست محیطی استان همچون مصرف بهینه آب، برق، انرژی و استفاده از پساب و تصفیه پساب می توان کمک گرفت، گفت: استان اصفهان و کشور اکنون با معضل بیابان زایی و کانون های گردوغبار درگیر است و شهرک علمی تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان برای ارائه روش هایی در کنترل بیابان و اجرای طرح های بیابان زدایی می توانند کمک کنند.
وی افزود: همین طور در حوزه آلودگی هوا و کاهش منابع آلاینده در بخش صنعت و خودرو ها بی شک می توان از ظرفیت های دانش بنیانی این شهرک بهره برد و دانش بنیان ها باید به کمک رفع مشکلات زیست محیطی استان بیایند.
شیشه فروش اشاره کرد: معضلاتی چون کمبود منابع آب، خشکسالی و فرونشست زمین همچون تهدیدات استان است که باتوجه به پتانسیل علمی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، دستگاه های اجرائی موظف شدند که از این ظرفیت برای اجرائی کردن طرح های کاهش خطر و پاسخ به بحران کمک بگیرند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: طبق قانون مدیریت بحران همه دستگاهها موظفند که مخاطرات را شناسایی کرده و برنامه کاهش خطر درباب هر یک از مخاطرات و پاسخ به آنها را تهیه کنند.
شیشه فروش اضافه کرد: شرکت های مستقر در این شهرک این ظرفیت را دارند که به دستگاهها کمک کنند برای اجرای این طرح ها که ماحصل آن کاهش اثرات حوادث غیر مترقبه خواهد بود.
وی افزود: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در زمینه پساب و تصفیه آن و نیز مصرف بهینه انرژی می توانند راهکارهای مناسبی داشته باشند.


منبع:

1401/02/26
10:06:24
5.0 / 5
177
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است