در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه صورت گرفت؛

تغییرکاربری ۸۰ هکتار از اراضی زراعی و باغ های ساوجبلاغ

تغییرکاربری ۸۰ هکتار از اراضی زراعی و باغ های ساوجبلاغ

لوازم حیوان خانگی: رییس کل دادگستری البرز از جلوگیری از تغییرکاربری 80 هکتار از اراضی زراعی و باغ های ساوجبلاغ به ارزش معادل بیش از یک هزار میلیارد تومان آگاهی داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از میزان حسین فاضلی هریکندی با بیان جلوگیری از تغییرکاربری بدون مجوز و آزادسازی ۸۰ هکتار از اراضی در معرض تغییر کاربری در شهرستان ساوجبلاغ اظهار داشت: این اقدام بعد از دستور و تاکید مجدد رییس قوه قضائیه در جلسه دوشنبه این هفته «شورای عالی قوه قضاییه» در خصوص ضرورت ادامه مقابله با تغییرکاربری های بدون مجوز و اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها، در روستاهای «اَغشت»، و«باغبانکلا» واقع در بخش چندار در زمینه قضایی شهرستان ساوجبلاغ انجام شد.
رییس کل دادگستری استان البرز با اشاره به این که شخصا در این عملیات آزادسازی حضور داشته و رییس دادگستری و دادستان شهرستان ساوجبلاغ و نیز مدیر جهادکشاورزی شهرستان ساوجبلاغ نیز وی را همراهی می کردند، بیان کرد: ارزش اراضی آزادسازی شده، معادل یک هزار و ۸۰ میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: مساحت اراضی کشاورزی و باغ هایی که از تغییرکاربری آنها جلوگیری شده است، مجموعا حدود ۸۰ هکتار است که شامل بیش از ۴۸ مورد دیوارکشی بدون مجوز به طول تقریبی ۳هزار و ۵۰ متر، ۱۲ مورد بنای بدون مجوز درحال ساخت به مساحت تقریبی ۲هزار و ۵۰۰ متر مربع، بیش از ۱۴مورد محوطه سازی به مساحت تقریبی بیش از ۱هزار و ۵۰۰ متر مربع، ۳مورد آلاچیق به مساحت تقریبی ۱۰۰متر مربع، ۲۰مورد دپوی مصالح به مساحت تقریبی ۵۰۰ متر مربع و بیش از ۸ مورد گودبرداری به مساحت تقریبی ۵۵۰ متر مربع برای استخر بوده است.
رییس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان البرز با اشاره به تبیین اولویت های ۱۵گانه ابلاغی رییس قوه قضائیه امسال اشاره کرد: یکی از این اولویت ها بر ضرورت اهتمام هرچه بیشتر در صیانت از حقوق عامه خصوصاً در امر مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، تغییرکاربری اراضی کشاورزی و باغ ها و برخورد متناسب با مسئولانی است که دراین زمینه کوتاهی می کنند، تاکید دارد و در همین زمینه از شروع سال جاری تا حالا با بهره گیری از سامانه هوشمند و برخط، از تغییرکاربری حدود ۲هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغ های استان جلوگیری شد.
ایشان سپس با ذکر برخی هشدارها به افراد سودجو، خریداران و دستگاه های متولی اظهار داشت: به افراد سودجو و فرصت طلب که با خرید اراضی زراعی و باغ ها از مردم نسبت به تفکیک و قطعه بندی بدون مجوز جهت ویلاسازی اقدام می کنند، تذکر می دهیم که صرف تفکیک و خردکردن اراضی به این منظور، جرم و قابل تعقیب خواهد بود و در این خصوص نیز پرونده هایی طرح و درحال رسیدگی است.
فاضلی هریکندی همین طور به خریداران نیز متذکر شد: مردم توجه نمایند که برای جلوگیری از اتلاف سرمایه و اموال خود بواسطه تخریب ساخت و ساز غیرمجاز، پیش از هرگونه ساخت و ساز، باید از جهاد کشاورزی منطقه مجوز گرفتن کنند.
هریکندی با تاکید بر اهتمام بیشتر دستگاههای متولی در زمینه اراضی از قبیل جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان برای جلوگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز در مراحل اولیه شروع ساخت و سازها، اشاره کرد: دادگستری کل استان با هرگونه ارائه خدمات و واگذاری انشعاباتی از قبیل برق، آب و گاز به ویلاهای بدون مجوز بدون گرفتن مجوز قانونی همچون تاییدیه جهاد کشاورزی برخورد جدی و قاطع خواهد داشت.
وی با اشاره به بازداشت اخیر یکی از مدیران شرکت توزیع برق استان البرز به بهتان واگذاری اشتراک بدون مجوز متذکر شد: در اجرای سیاست های اعلامی رییس قوه قضائیه، دادگستری کل استان البرز امسال علاوه بر ادامه مقابله قاطع با تغییرکاربری ها، با کوتاهی و ترک فعل مدیران در این عرصه هم برخورد خواهدنمود.1401/02/29
14:14:51
5.0 / 5
174
تگهای خبر: آب , خدمات , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است