هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

لوازم حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای اصفهان در چهار ایستگاه پایش با میانگین 121 وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروههای حساس) را نشان میدهد.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۱۰۸، استانداری با شاخص ۱۲۱، پروین با شاخص ۱۲۵ و رودکی با شاخص ۱۳۰ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروههای حساس) است.
وی با اشاره به قطعی ایستگاه بزرگراه خرازی، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۳۴ و شاهین شهر با شاخص ۱۰۵ ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۹۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز شنبه با نفوذ توده گردوخاک به استان، افزایش شاخص آلودگی هوا و کاهش دید افقی در مناطق درگیر همچون نواحی شرقی، شمالی و مرکزی اصفهان پیش بینی شده است.
۱۰ ایستگاه پایش هوا متعلق به شهرداری اصفهان در سامانه همچنان از ۲۴ ساعت گذشته تا حالا به سبب نقص فنی قطع است و تنها چهار ایستگاه اداره محیط زیست به مدار بازگشته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/02/31
21:22:22
5.0 / 5
162
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است