هوای اصفهان در وضعیت قرمز و برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان در وضعیت قرمز و برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

لوازم حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین 157 وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۱۴۲، استانداری با شاخص ۱۴۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در فیض، جی، باهنر و رودکی با شاخص ۱۵۷، پروین با شاخص ۱۵۶، فرشادی با شاخص ۱۶۱ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۸۱ در وضعیت قرمز (ناسالم برای عموم شهروندان) است.
وی اضافه کرد: ۶ ایستگاه پایش در خیابان های انقلاب، باغ غدیر، بزرگراه خرازی، دانشگاه، رهنان و میرزا طاهر نیز کماکان قطع است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۶۲، شاهین شهر با شاخص ۱۵۲ و مبارکه با شاخص ۱۵۶ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/03/03
22:39:55
5.0 / 5
180
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است