هوای تهران همچنان مطلوب است

هوای تهران همچنان مطلوب است

بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز ( 11 خرداد ماه) با وجود این که کیفیت هوای تهران در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته اما میانگین این شاخص اکنون در وضعیت «قابل قبول» است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۱۱ خرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

با تقویت ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، بااینکه احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی ساعات بعدازظهر می تواند کاهش کیفیت هوا را به همراه داشته باشد. ادامه وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار می گیرد.

کاهش تندی باد تا بامداد روز پنجشنبه (۱۲ خرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند و شروع تردد خودرو ها منجر به افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

افزایش تدریجی تندی باد در طول روز، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد، با این وجود با افزایش دما در ساعات بعدازظهر، تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق دور از انتظار نیست همین طور با وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید تا ساعات پایانی پنجشنبه، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «NO۲» با میانگین ۷۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
1401/03/11
13:54:37
5.0 / 5
149
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است