وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک طی سه روز آینده

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک طی سه روز آینده

لوازم حیوان خانگی: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک طی سه روز آینده در بعضی از استانهای کشور آگاهی داد و اظهار داشت: توده گرد و خاک در کشور عراق شکل گرفته که انتظار می رود طی 24 ساعت آینده نوار غربی کشور و به تدریج بخش هایی از مرکز کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد و در این مناطق موجب افزایش آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا شود.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی سه روز آینده در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز شرقی واقع در استانهای گلستان و سمنان، شمال استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک رخ می دهد.
وی با اشاره به اینکه طی روزهای شنبه تا دوشنبه (۲۱ تا ۲۳ خردادماه) در سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود، اظهار نمود: دوشنبه (۲۳ خردادماه) در شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه سه شنبه (۲۴ خردادماه) برای مناطق شمالی استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ابرناکی و بارش خفیف پیش بینی می شود، افزود: توده گرد و خاک در کشور عراق شکل گرفته که انتظار می رود طی ۲۴ ساعت آینده نوار غربی کشور و به تدریج بخش هایی از مرکز کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد و در این مناطق موجب افزایش آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا شود.
بگفته ضیاییان، طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور و در بعضی نواحی استانهای واقع در زاگرس مرکزی و طی سه روز آینده در دامنه های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران، اصفهان و فارس افزایش ابر گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می رود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: همین طور طی سه روز آینده در استانهای ایلام، خوزستان، کرمانشاه و بوشهر وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می رود و خلیج فارس مواج است.
وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۱ خردادماه) صاف در اواسط روز وزش باد گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (۲۲ خردادماه) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیائیان اشاره کرد: طی امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ خردادماه) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۳ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۹ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
منبع:

1401/03/20
14:39:13
5.0 / 5
113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است