مدیركل حفاظت محیط زیست اردبیل:

قانون برخورداری محیط بانان از حمایت قضایی تصویب شود

قانون برخورداری محیط بانان از حمایت قضایی تصویب شود

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: محیط بانان بعنوان ضابطان قضایی و نیروهای شبه نظامی باید از حمایت های قضایی در دفاع از خود و مناطق تحت حفاظت بهره مند شوند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حسن قاسم پور پس از ظهر دوشنبه در بازدید خبرنگاران از منطقه شکار ممنوع دربند مشکول در منطقه خلخال اظهار نمود: طرح حفاظتی منطقه حفاظت شده دربند مشکول به مساحت ۳۰ هزار هکتار تهیه و به مرکز ارسال شده که با تصویب این منطقه بعنوان شکار ممنوع، کارهای حفاظتی در آن شروع می شود.
وی با اشاره به این که ۱۰ هزار هکتار از این طرح نهایی شده است، اشاره کرد: از منابع طبیعی و محیط زیست مجوز بلامانع بودن این منطقه برای حفاظت دقیق تر و شکار ممنوع گرفتن شده و در شورای عالی محیط زیست نیز به تصویب رسیده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: طبق آخرین سرشماری ۱۹۴ رأس کل و بز در این منطقه مشاهده مستقیم شده و در منطقه آق داغ خلخال نیز ۲۱۴ رأس مشاهده مستقیم و سرشماری کل و بز انجام شده است.
قاسم پور با اشاره به این که محیط بانان بصورت شبانه روزی منطقه را حفاظت می کنند و شکار نیز در این منطقه به حداقل رسیده است، اضافه کرد: در ۲ هفته گذشته چند قلاده پلنگ در این منطقه مشاهده شده که طبق اعلام محیط بانان، پنج قلاده پلنگ بالغ و ۲ قلاده نیز توله پلنگ در این منطقه وجود دارند.

وی با اشاره به این که در ۱۰ سال اخیر حداقل ۲۰ قلاده پلنگ توسط محیط بانان در منطقه مشکول و آق داغ مشاهده شده است، اشاره کرد: به سبب شب زی بودن این حیوان، امکان مشاهده آن خیلی کم است و در هفته گذشته نیز در منطقه حفاظت شده کاغذکنان که انتهای دربند مشکول است، محیط بانان موفق به ضبط فیلم حضور پلنگ شدند.
قاسم پور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: هم اکنون در استان اردبیل ۶۶ محیط بان در ۱۴ پاسگاه ثابت و سیار و ۹ اداره شهرستانی داریم که ۱۷۴ هزار هکتار منطقه حفاظت شده و ۲۸۲ هزار هکتار منطقه شکار ممنوع را رصد و حفاظت می کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اعلان اینکه چهار سال است پروانه شکار صادر نمی گردد، بیان کرد: محیط بانان در خط مقدم صیانت از محیط زیست هستند که امیدواریم با قانون پشتیبانی از محیط بانان، نسبت به بهبود شرایط و وضعیت آنها اقدام شده و محیط بانان بعنوان ضابطان خاص دادگستری و نیروهای شبه نظامی بتوانند در امتداد دفاع از خود و منطقه تحت صیانت از حمایت قضائی بهره مند شوند.


منبع:

1401/03/24
21:07:41
5.0 / 5
133
تگهای خبر: حفاظت , حمایت , شكار , محیط بان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است