واحد صنعتی آلاینده در شهرک محمودآباد قم پلمب شد

واحد صنعتی آلاینده در شهرک محمودآباد قم پلمب شد

قم رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست قم اظهار داشت: یک واحد آلاینده ذوب فولاد درشهرک صنعتی محمودآباد این استان بعد از صدور اخطاریه های لازم و عدم اقدام مؤثر برای کاهش و رفع آلودگی، با دستور قضایی پلمب شد.علی احمدی رئیس اداره حقوقی محیط زیست قم در سخنانی بیان کرد: واحدهای صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی و دیگر نقاط استان، به صورت منظم و مستمر در تمامی ساعات شبانه روز با حضور کارشناسان این اداره کل مورد کنترل و پایش قرار می گیرند.

وی با اشاره به فعالیت بعضی از واحدهای صنعتی آلاینده در سطح استان، اشاره کرد: بعضی از این واحدهای آلاینده در جهت راه اندازی و ایجاد سیستم های کنترل آلودگی، اقدامات مثبت و مؤثری انجام داده اند، اما تعداد اندکی هم به علل گوناگون، توانایی کنترل آلودگی مجموعه های خویش را ندارند.

وی اظهار داشت: این اداره کل در امتداد مقابله با تخلفات واحدهای آلاینده صنعتی و صیانت از حقوق مردم، بعد از عرضه گزارش های کارشناسی در خصوص وجود آلودگی های زیست محیطی، اخطارهای لازم با بیان مهلت مناسب جهت رفع آلودگی در چند نوبت برای آنها صادر می شود.

احمدی در ادامه اضافه کرد: اگر واحدهای صنعتی نسبت به اخطارهای زیست محیطی بی تفاوت بوده و در راستای کاهش و رفع آلودگی اقدام مؤثری نداشته باشند، پرونده آنها به مراجع قضایی ارجاع داده شده و در صورت آلودگی شدید، از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل می آید.

احمدی با اشاره به پلمب یک واحد آلاینده ذوب فولاد در شهرک صنعتی محمودآباد با دستور قضایی، عنوان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برای تأمین امنیت و سلامت عمومی جامعه همه تلاش خویش را به کار گرفته و برای مقابله با تخلفات زیست محیطی در عرصه های انسانی و طبیعی، هیچگونه مماشات و مسامحه ای ندارد.
1401/04/02
11:07:03
5.0 / 5
310
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است