نماینده رشت و خمام در مجلس:

خرابی های زیست محیطی گیلان تا ۵۰ سال دیگر آباد نمی گردد

خرابی های زیست محیطی گیلان تا ۵۰ سال دیگر آباد نمی گردد

به گزارش لوازم حیوان خانگی نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اعلان اینکه محیط زیست، سفره های زیر زمینی و تالاب های گیلان مخروبه هستند، اظهار داشت: این میزان خرابی تا 50 سال آینده نیز آباد نمی گردد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، سید علی آقازاده پس از ظهر پنج شنبه در نشست مدیران استان گیلان با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در سالن الغدیر استانداری با اعلان اینکه تنوع کشاورزی و فرصت های تولید در گیلان زیاد است، بیان کرد: عمده محصولات کشاورزی گیلان راهبردی است اما آمایش کشاورزی در استان نداریم.
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت ها در زمینه کشاورزی، اظهار داشت: مکانیزه کردن کشاورزی در گیلان ناقص بوده و ۳۰ سال است که نتوانستیم تجهیزات مدرن کشاورزی را برای استان تهیه نماییم.
وی با اشاره به هدر رفت برنج به سبب فقدان زیرساخت اشاره کرد: اجداد ما صد سال قبل می گفتند که هر هکتار زمین ۲ تن برنج می دهد و الان هم همین مقدار یا کمتر برداشت می نماییم که این مساله جای تأسف دارد.
آقازاده با اعلان اینکه محیط زیست، سفره های زیر زمینی و تالاب های گیلان مخروبه هستند اضافه کرد: تا ۵۰ سال دیگر هم نمی توانیم این خرابی ها را درست نماییم.
نسبت سطح زیر کشت برنج به برداشت چالش اصلی کشاورزی گیلان
نماینده مردم انزلی در مجلس نیز با اعلان اینکه مشکل اساسی کشاورزی در گیلان مربوط به نسبت سطح زیر کشت برنج به برداشت است، بیان کرد: در بحث سطح کشت در کشور اول و در زمینه برداشت دوم هستیم.
احمد دنیا مالی با اعلان اینکه نگرانی های زیادی درباب تامین آب کشاورزی در گیلان وجود دارد، اظهار داشت: میزان نزولات جوی گیلان به شکلی است که نباید مشکل آب داشته باشیم اما ا گر تدبیر در این عرصه انجام نمی گرفت مشکلات زیادی داشتیم.
وی بزرگترین مشکل در تالاب انزلی را مربوط به فاصله اکولوژیک و هیدرولوژیک تالاب دانست و اشاره کرد: وزارت نیرو در اقدامی غلط حریم تالاب را به شکلی تعریف کرده که کیلومترها با مرزی که در کنوانسیون رامسر تعریف شده فاصله دارد و سیستم قضائی نیز به نفع مردم رأی نمی دهد.


منبع:

1401/04/10
13:37:35
5.0 / 5
171
تگهای خبر: آب , تالاب , زیست محیطی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است