رئیس محیط زیست رودبار خبر داد؛

دستگیری شکارچی بدون مجوز پلنگ ایرانی

دستگیری شکارچی بدون مجوز پلنگ ایرانی

به گزارش لوازم حیوان خانگی رییس اداره محیط زیست رودبار از دستگیری شکارچی بدون مجوز پلنگ ایرانی در این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: متهم برای درنوردیدن مراحل قانونی در بازداشت به سر می برد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر علی فرهی با اشاره به دریافت گزارش اقدامات مجرمانه یک شکارچی بدون مجوز در شهرستان رودبار، اظهار نمود: مأموران یگان حفاظت اداره تحقیقات خودرا درباب این گزارش آغاز نموده و با بررسی موضوع، صحت گزارشات دریافتی تأیید شد.
وی اضافه کرد: متهم و مخفیگاه وی و با همکاری اداره پلیس اطلاعات شهرستان رودبار اقدام و دریافت دستور قضائی وارد منزل وی شدند.
فرهی اضافه کرد: در تفتیش انجام شده از منزل مسکونی متخلف بقایا لاشه و پوست متعلق به گونه پلنگ ایرانی، بقایا و پوست گونه مرال و همین طور پوست یک رأس گراز کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: متهم در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرده و گفت: پلنگ را تقریباً ۶ ماه قبل در یکی از مناطق جنگلی شهرستان رودبار شکار کرده است.
فرهی اضافه کرد: متهم هم اکنون با دستور قضائی در بازداشت بوده و پرونده ای با طرح شکایت از طرف اداره رودبار به مراجع قضائی ارجاع شده است.
وی اشاره کرد: پلنگ ایرانی و مرال جز گونه های حفاظت شده و در معرض انقراض بوده که جرایم ضرر و زیان آنها در مجموع یک میلیارد و ۷۲۵ میلیون ریال است که علاوه بر آن جرایم و محکومیت های دیگری نیز از طرف مراجع قضائی برای این مجرم صادر می شود.


منبع:

1401/04/31
13:03:16
5.0 / 5
159
تگهای خبر: جنگل , حفاظت , شكار , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است