وزش باد شدید، گرد وخاک و رگبار باران در تهران تا یکشنبه

وزش باد شدید، گرد وخاک و رگبار باران در تهران تا یکشنبه

لوازم حیوان خانگی: معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با تاکید بر هشدار نارنجی صادرشده در خصوص وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و رگبار باران در تهران تا یکشنبه (9 مردادماه)، گزارشی از میزان بارندگی و بیشینه سرعت وزش باد طی 24ساعت گذشته در استان ارائه داد.مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا، گزارشی از مقادیر بارش ایستگاه های هواشناسی استان طی ۲۴ ساعت گذشته (۱۰: ۳۰ روز چهارشنبه ۵ مردادماه تا ۱۰: ۳۰ پنجشنبه ۶ مردادماه) اظهار داشت: بیشترین میزان بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته در شهریار با میزان ۱۱.۸ میلیمتر ثبت شده است.

وی اضافه کرد: میزان بارندگی در شمیرانات ۱۱.۳ میلیمتر، آبعلی۱۱.۱ میلیمتر، لواسان ۸.۹ میلیمتر، دماوند ۷.۲ میلیمتر و ایستگاه ژئوفیزیک ۷ میلیمتر ثبت شده است.

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران از استگاه های چیتگر با ۰.۸ میلیمتر، ورامین ۰.۵ میلیمتر و مهرآباد ۰.۴ میلیمتر از پایین ترین میزان بارندگی ثبت شده طی ۲۴ ساعت گذشته نام برد.

وی درباره بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه های هواشناسی استان تهران طی شب گذشته و اوایل بامداد امروز اظهار داشت: بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه های دماوند ۴۷ کیلومتر بر ساعت، فرودگاه مهرآباد، فرودگاه حضرت امام، چیتگر و ایستگاه ژئوفیزیک ۳۶ کیلوکتر بر ساعت، فیروزکوه ۳۲ کیلومتر بر ساعت و شمیرانات ۲۹ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

غلامی درباره مخاطرات بارندگی های شب گذشته و شرایط جوی موجود اظهار داشت: با عنایت به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در خصوص مهیا بودن شرایط برای وقوع بارش های رگباری بطور لحظه ای شدید در سطح استان تهران خصوصاً نیمه شمالی استان به ویژه ارتفاعات و دامنه ها، نواحی کوهستانی و نیز شهر تهران، وزش باد شدید و خیلی شدید و احتمال خیزش گردوخاک در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان، وقوع رعدوبرق و احتمال تگرگ در مناطق مستعد خصوصاً ارتفاعات طی بازه پنجشنبه (۶ مردادماه) لغایت یکشنبه (۹ مردادماه) هفته آینده خصوصاً طی ساعات بعدازظهر، عصر و شب پیش بینی می شود.

وی برای پیشگیری از خسارات و لطمه های احتمالی سفارش کرد: در وضعیت جوی موجود باید اجتناب از سفر به ارتفاعات، از استقرار در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و نیز تردد از بستر دره ها جدا خودداری گردد و از هرگونه استقرار جلوگیری به عمل آید.

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران اضافه کرد: همین طور عدم جابه جایی عشایر کوچ رو در ارتفاعات و استقرار در مناطق امن، جمع آوری دام ها از حاشیه رودخانه ها، عدم استقرار تجهیزات و ماشین آلات در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها سفارش می شود.

غلامی در پایان، خاطرنشان کرد: پاکسازی کانال ها و مسیل ها و دهانه پل ها نیز از اقداماتی است که در هنگام وقوع این مخاطره جوی سفارش می شود. همین طور با عنایت به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا خصوصاً در نواحی غربی، مرکزی و نیمه جنوبی استان ناشی از وزش باد شدید و خیلی شدید طی بازه مذکور، از ترددهای غیر ضروری خودداری گردد و استواری سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی، عدم استقرار در نواحی مرتفع و آمادگی دستگاههای اجرائی امدادرسان در دستور کار قرار گیرد.

منبع:

1401/05/06
15:27:49
5.0 / 5
105
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است