تیلور سوئیفت به تنهایی چقدر به محیط زیست صدمه زد؟

تیلور سوئیفت به تنهایی چقدر به محیط زیست صدمه زد؟

به گزارش لوازم حیوان خانگی تیلور سوئیفت ـ خواننده مشهور امریکایی ـ متهم شده که به واسطه استفاده مکرر از جت شخصی خود در سالجاری، مسئول نشر ۸۰۰۰ تن گازهای سمی در هوا امسال است؛ درحالی که یکی از نمایندگان او ادعا می کند جت شخصی این هنرمند به صورت منظم قرض داده شده است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از گاردین، پس از آن که سوئیفت توسط آژانس Yard بعنوان سلبیریتی که بیشترین میزان سفر با جت شخصی خویش را داشته عرضه شد، سخنگوی او این امر را رد کرد و این ادعا را به صورت مشخص غلط خواند.
بررسی های آژانس یارد نشان میدهد که جت شخصی سوئیفت، در بازه ی زمانی یکم ژانویه تا ۲۹ ژوئیه، ۱۷۰ پرواز را انجام داده است. او به طور متوسط ۱۵.۹ روز و حدودا هر بار ۸۰ دقیقه را در هوا بوده و ۱۳۹.۳۶ مایل را در هر پرواز پیموده است.
مجموع انتشار گازهای گلخانه ای بر اثر پرواز در سال ۲۰۲۲، ۸، ۲۹۳.۵۴ تن محسابه شده است که این رقم ۱۱۸۴.۸ برابر بیشتر از میانگین کل انتشار سالانه معمول بوسیله ی یک فرد است.
پس از این که طرفداران سلبریتی هایی چون درک، ترویس اسکات و کایلی جنر، آنها را به سبب استفاده از جت شخصی برای سفرهای کوتاه در بحران عمیق آب و هوایی نقد کردند، آژانس یارد این اطلاعات را از حساب توئیتر Celebrity Jets جمع آوری کرده است که به صورت خودکار هواپیماهای خاص را ردیابی می کند تا تاثیر مخرب استفاده از جت شخصی را برجسته کند.
جت های خصوصی در سال بیشتر از ۳۳ میلیون تن گاز گلخانه ای منتشر می کنند که این مقدار بیشتر از انتشار گاز گلخانه ای در سال توسط کشور دانمارک است.
بار اندک و مسافران کم این هواپیماها نشان میدهد که آنها ۵ تا ۱۴ برابر بیشتر از هواپیماهای تجاری به ازای هر مسافر و ۵۰ برابر بیشتر از قطارها آلودگی دارند. این امر نشان میدهد که تنها یک درصد از جمعیت جهان مسئول نیمی از انتشار گازهای گلخانه ای در ارتباط با پرواز هستند.1401/05/12
10:17:28
5.0 / 5
187
تگهای خبر: آب , آلودگی , ردیاب , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است