در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

رئیس سازمان محیط زیست: سیل قابل پیشبینی است اما در حد اندک

رئیس سازمان محیط زیست: سیل قابل پیشبینی است اما در حد اندک

رئیس سازمان محیط زیست تصریح کرد که سیل قابل پیشبینی است اما در حد اندک.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی سلاجقه در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره پیشبینی هواشناسی از وقوع سیل اظهار نمود: از لحاظ آماری قابل پیشبینی است، ولی در حد اندک. شرایط تغییر اقلیمی وضعیتی را بوجود آورده که پیشبینی سازمان هواشناسی و دستگاههای دیگر خیلی نمی تواند دقیق باشد.
وی اضافه کرد: توده ابری می آید، جبهه ای که حرکت می کند و وارد کشور می شود، پیشبینی می شود، ولی باد و مسائل دیگر به سرعت تاثیر می گذارد. البته دستگاههای متخصص کار خویش را انجام می دهند، ولی این که بخواهند دقیقا پیشبینی کنند تحت تأثیر این موارد است. من نمی خواهم به آن معنا دفاع کنم، ولی از لحاظ علمی این پیشبینی خیلی نمی تواند جایی داشته باشد.
سلاجقه خاطرنشان کرد: در شرایط تغییر اقلیمی، باید منتظر این موارد باشیم. آنچه که مهم می باشد مدیریت کردن این موارد است و این که آیا قابل مدیریت کردن است یا نه. بارها گفتیم که کاملا قابل مدیریت کردن است و آنچه در زمینه مدیریت جامع حوزه آبخیز گفته ایم بعنوان یک نقشه راهبردی برای کشور و همه دستگاه ها موردنظر قرار گیرد.
رییس سازمان محیط زیست اظهار داشت: هر دستکاری در طبیعت برمبنای توانمندی ها و داشته های طبیعت صورت گیرد خیلی راحت می توانیم مسائلی مثل سیلاب و مخاطرات دیگر را کنترل نماییم. کشور ما از لحاظ ذاتی وضعیتی دارد که اگر دوسال سیل نیامد، خشکسالی نبود و زلزله نیامد باید انگشت به دهان باشیم. این ذات سرزمین ماست و باید آنرا با همین مقتضیات مدیریت نماییم.
وی اضافه کرد: متاسفانه برخی اوقات دنبال کارهای هزینه بر می رویم که بیشتر به چشم بیاید، اما از کارهایی که هارمونی طبیعت را حفظ می نماید و خیلی راحت می تواند جریان های رام نشده را آرام کند، را پی گیری نمی نماییم.
منبع:

1401/05/12
22:58:58
5.0 / 5
70
تگهای خبر: آب , اقلیم , دستگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است