مدیركل حفاظت محیط زیست اردبیل:

66 محیط بان از 456 هزار هکتار مناطق حفاظتی اردبیل صیانت می کنند

66 محیط بان از 456 هزار هکتار مناطق حفاظتی اردبیل صیانت می کنند

به گزارش لوازم حیوان خانگی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: تنها ۶۶ محیط بان در استان اردبیل مشغول صیانت از ۴۵۶ هزار هکتار مناطق تحت مدیریت و شکار ممنوع محیط زیست استان اردبیل هستند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حسن قاسم پور شامگاه چهارشنبه در نشست با محیط بانان اردبیل ضمن اشاره به حساسیت کار محیط بانان در صیانت از مناطق حفاظتی اردبیل اظهار نمود: باید از ظرفیت همیاران محیط زیست در در محافظت از مناطق تحت مدیریت استفاده نماییم تا خطری متوجه این مناطق نشود.
وی تصریح کرد: ۱۷۴ هزار هکتار از این مناطق تحت مدیریت و ۲۸۲ هزار هکتار مناطق شکار ممنوع هستند که یک ظرفیت بی نظیر در استان محسوب می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اضافه کرد: در این مناطق با مراقبت و برنامه ریزی حفاظتی باید به نحوی عمل نماییم تا کمترین دغدغه ها و بیشترین آسودگی را در مراقبت از این مواهب خدادادی شاهد باشیم.
قاسم پور افزود: ۱۵ پاسگاه محیط بانی در استان وجود دارد و در تلاشیم تا با تخصیص اعتبار مناسب پاسگاه های موجود را تجهیز کرده و همینطور نسبت به راه اندازی پاسگاه های جدید هم اقدام نماییم.
وی همینطور بر نقش ارتباط مؤثر با دستگاه قضایی در نتیجه گیری هر چه بهتر در پرونده های قضایی تصریح کرد و اظهار داشت: دستگاه قضا باید بدون بخشایش با متخلفان در مناطق تحت مدیریت محیط زیست برخورد کرده و اجازه سودجوئی و فرصت طلبی را در این عرصه ندهند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان نمود: اگر دستگاههای متولی در عمل به مفهوم توسعه پایدار اعتقاد و التزام داشته باشند، خیلی از معضلات و چالش های حوزه محیط زیست و طبیعت مرتفع خواهد شد.
قاسم پور افزود: محیط زیست سالم بستر فعالیتهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و صدمه به محیط زیست اساسا این حوزه ها را با مشکل جدی مواجه می سازد.


منبع:

1401/06/27
12:23:53
5.0 / 5
286
تگهای خبر: حفاظت , دستگاه , شكار , محیط بان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است