سازمان هواشناسی هشدار داد

نفوذ سامانه بارشی به ۸ استان

نفوذ سامانه بارشی به ۸ استان

لوازم حیوان خانگی: سازمان هواشناسی کشور نسبت به نفوذ سامانه بارشی و احتمال خسارت به محصولات و ادوات کشاورزی در هشت استان هشدار داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از نفوذ سامانه بارشی، بارش باران، در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف در نواحی گرمسیر با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد با تگرگ آگاهی داد.

این مخاطرات در روز چهارشنبه (۲۵ آبان ماه) در کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و روز پنج شنبه (۲۶ آبان ماه) در خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب اصفهان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال خسارت به محصولات و ادوات کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی زهکشی و پاکسازی مسیر آب باغات و مزارع باتوجه به بارش ها، تسریع در برداشت چغندر قند و تعجیل در کشت دیم محصولات پاییزه تا پیش از شروع بارش ها در استان چهارمحال و بختیاری، تسریع در برداشت سیب زمینی، پیاز و چغندر قند در استان اصفهان، تسریع در کشت محصولات پاییزه و برداشت خرما در استان خوزستان و تسریع در کاشت سبزی و صیفی جات در جنوب استان خوزستان را سفارش می کند.

بر اساس سفارش هواشناسی امکان دادن کود به محصولات کشت شده فراهم باشد، ترمیم دیواره حوضچه های پرورش ماهی و دریچه های استخرها جهت جلوگیری از ورود آب گل آلود به استخر، خودداری از آبیاری، محلول پاشی و سم پاشی باتوجه به وقوع بارش ها، تسریع در انتقال محصولات برداشت شده به محلهای مسقف، تهویه، تنظیم دما و تامین سوخت سالن ها باتوجه به کاهش دما و وقوع برف در استان چهارمحال و بختیاری نیز مد نظر قرار گیرد.

این سازمان همین طور بسته نگهداشتن دریچه های گلخانه ها در هنگام کاهش دما و بارش، خودداری از استفاده از آب باران برای دام ها، خودداری دامداران و عشایر از عبور در ارتفاعات، توقف در حاشیه رودخانه‏ ها و مسیل‏ ها باتوجه به وقوع بارش‏، عایق بندی و صیانت از کندوها در مقابل بارش، عدم تردد ماشین آلات کشاورزی روی مزارع هنگام وقوع بارش، مدیریت عملیات کشاورزی در باغات مرکبات و نخیلات در استان بوشهر و عملیات آماده سازی زمین در زراعت نخود پاییزه دیم در استان کرمانشاه را سفارش می کند.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1401/08/25
08:10:16
5.0 / 5
182
تگهای خبر: آب , بارش , دستگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است