هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است

لوازم حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز دهم آذرماه بر طبق داده های 12 ایستگاه پایش فعال با میانگین 138 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز پنجشنبه دهم آذر ماه برمبنای داده های دریافتی ۹ ایستگاه شهرداری در وضعیت هشدار و ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.
جمشید لقایی اضافه کرد: امروز شاخص هوا در ۲ ایستگاه کردآباد و بلوار کاوه به ترتیب با عدد ۱۶۰ و ۱۵۱ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
وی افزود: شاخص کیفی هوای هفت ایستگاه دیگر در میدان انقلاب با ۱۳۶، میدان فیض با ۱۳۹، میدان باهنر و محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۳۰، رهنان و فرشادی با ۱۲۶ و میرزا طاهر با ۱۱۱ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اشاره کرد: باتوجه به قرار گرفتن شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در وضعیت هشدار، به شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر همچون افراد دارای بیماریهای قلبی و ریوی، سالمندان، زنان حامله و کودکان سفارش می شود امروز از تردد غیر ضرور در شهر و فعالیت سنگین و طولانی در فضای باز اجتناب کنند. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان، ۱۰ آذر
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، بر طبق داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص ۲۴ ساعته هوای این کلانشهر در ۲ ایستگاه احمدآباد و پروین با عدد ۱۵۱ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه استانداری با ۱۴۵ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید. کماکان ایستگاه های رودکی، بزرگراه خرازی، جی، باغ غدیر، دانشگاه صنعتی و خواجو قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز اعلام نمود سکون جوی تا روز یکشنبه در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان ادامه دارد و در این شرایط افزایش غلظت آلاینده های جوی دور از انتظار نیست.
شاخص امروز هوای سجزی با ۵۴، شاهین شهر با ۹۷ و مبارکه با ۹۲ AQI وضعیت عادی و قابل قبول در این شهرها را نشان میدهد. ایستگاه پایش هوا در کاشان، خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد نیز قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/09/11
13:26:12
5.0 / 5
275
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است