هوای اصفهان ناسالم برای عموم شهروندان

هوای اصفهان ناسالم برای عموم شهروندان

لوازم حیوان خانگی: لوازم حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیست و دوم آذرماه بر طبق داده های 11 ایستگاه پایش فعال با میانگین 156 وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز سه شنبه بیست و دوم آذر ماه برپایه داده های دریافتی هفت ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای عموم به ثبت رسید.
جمشید لقایی ضمن اشاره به قطعی ۲ ایستگاه پایش هوا در میدان انقلاب و بلوار کاوه، افزود: امروز آلودگی هوا شدت یافته و شاخص کیفی هوا در ایستگاه کردآباد با ۱۶۹، میدان باهنر با ۱۶۴، میدان فیض با ۱۶۳، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۶۲، رهنان با ۱۶۰، فرشادی با ۱۵۹ و میرزا طاهر با ۱۵۲ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم افراد جامعه است.
وی تصریح کرد: گروههای صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های ریوی و قلبی، زنان آبستن و کودکان باید از تردد غیر ضرور و فعالیت سنگین و طولانی در فضای باز اجتناب کرده و سایر شهروندان هم فعالیتهای خویش را در بیرون از منزل کاهش دهند. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان، ۲۲ آذر
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، برپایه داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۱۵۶، استانداری با ۱۵۸، پروین با ۱۶۰ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم و در ایستگاه رودکی با ۱۱۹ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. همچنان ایستگاه های بزرگراه خرازی، جی، باغ غدیر، دانشگاه اصفهان و خواجو قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم نسبت به حاکمیت سکون و سردی هوا، مه آلودی و احتمال افزایش غلظت آلاینده های جوی تا شامگاه چهارشنبه ۲۳ آذرماه در مناطق مرکزی و صنعتی بخصوص کلانشهر اصفهان اخطار داد.
تعطیلی مدارس ۹ شهر و اجرای طرح زوج و فرد ترافیک در اصفهان
براساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان امروز سه شنبه ۲۲ آذر ماه تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، پیش دبستانی، مهدهای کودک و مدارس استثنایی مناطق شش گانه آموزش و پرورش شهرستان اصفهان و مناطق فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد، زرین شهر و فولادشهر، روز تعطیل می باشد.
همچنین طرح محدودیت تردد خودرو ها به صورت زوج و فرد در محدوده ترافیکی مصوب شهر اصفهان از ساعت هشت بامداد الی ۱۳ و از ساعت ۱۶ الی ۲۱ تا پایان روز پنج شنبه ۲۴ آذرماه برقرار خواهد بود. برپایه مصوبه این کارگروه برخوردهای قانونی با خودرو های دودزا و فاقد معاینه فنی تشدید شود.
امروز ایستگاه های پایش هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون منطقه صنعتی سجزی، مبارکه، شاهین شهر، خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان هم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/09/22
13:30:43
5.0 / 5
344
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است