سرپرست اداره محیط زیست نظرآباد:

بخش کوچکی از تالاب صالحیه آبگیری شده است

بخش کوچکی از تالاب صالحیه آبگیری شده است

به گزارش لوازم حیوان خانگی، البرز سرپرست اداره محیط زیست نظرآباد اظهار داشت: تالاب صالحیه لکه لکه است و لکه ورودی آن طی چند روز گذشته آبگیری شده ولی احتمال دارد در صورت عدم بارندگی، همین هم طی چند روز آینده خشک شود.محمد محمودی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: بارندگی های اخیر در البرز سبب شده ورودی و بخش کوچکی از تالاب صالحیه آبگیری شود.

وی با اعلان اینکه بنا شده امروز سرشماری پرنده هایی که به این تالاب مهاجرت کرده اند صورت گیرد، توضیح داد: هرچند سال جاری به سبب خشک شدن تالاب، از تعداد بالای پرندگان مهاجری که سالهای قبل میهمان استان بودند خبری نیست ولی هنوز تعدادی پرنده بومی کشور در این محدوده حضور دارند.

محمودی افزود: با وجود کم آبی شدید، هنوز شاهد حضور برخی پرندگان مثل غاز خاکستری و مرغابی در اطراف این تالاب هستیم که اغلب شب هنگام و به وقت استراحت قابل مشاهده هستند.

این مسئول افزود: وقتی تالاب پرآب باشد، پرندگان مهاجر مدت زمان زیادی توقف دارند و حتی برخی گونه ها به جوجه ریزی هم می رسند ولی حالا، تالاب صالحیه بیشتر به عنوان استراحتگاهی چند ساعته مورد استفاده است.

محمودی با اشاره این که محدوده تالاب صالحیه در مجموع ۴۸ هزار هکتار وسعت دارد، اظهار داشت: ۱۶ هکتار آن جزو حوزه استان البرز و مابقی مربوط به قزوین است.


1401/11/09
13:27:56
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است