هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد

لوازم حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز شنبه بیستم اسفند ماه با میانگین 79 وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، بنا بر اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) هوای این کلان شهر اکنون در ایستگاه پایش خیابان های احمدآباد با شاخص ۹۴، پروین با شاخص ۷۲، بزرگراه خرازی با شاخص ۷۹ و خیابان رودکی با شاخص ۷۰ در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت گردید.
امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۶۳ در وضعیت قابل قبول و مبارکه با ۵۰ AQI در وضعیت پاک بوده و سایر ایستگاه ها در منطقه صنعتی سجزی، دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز شنبه و روز یکشنبه جوی به پایدار در سطح استان حاکم است و احتمال افزایش غبار صبحگاهی در مناطق صنعتی و مرکزی همچون کلان شهر اصفهان وجود دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/12/21
10:24:48
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است