هواشناسی اصفهان 2 اخطار سطح نارنجی صادر کرد

هواشناسی اصفهان 2 اخطار سطح نارنجی صادر کرد

به گزارش لوازم حیوان خانگی، اداره کل هواشناسی استان اصفهان در رابطه با وقوع توفان گردوخاک، بارش رگبار و تنش دمایی طی پایان هفته جاری ۲ اخطار سطح نارنجی صادر کرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، اخطار سطح نارنجی هواشناسی زمانی صادر می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی رنگ برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
بر این اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان در اطلاعیه نخست نسبت به وقوع توفان و خیزش گردوخاک از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه اخطار داده است.
بر اساس این اطلاعیه وزش باد به نسبت شدید تا شدید و توفان لحظه ای تا روز جمعه ۲۵ فروردین ماه مناطقی چون خوانسار، نائین، گلپایگان، داران، میمه، اردستان، چوپانان، خور و بیابانک، ورزنه، انارک، فریدون شهر، شهرضا و دهاقان را در بر می گیرد.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه نسبت به مخاطرات احتمالی همچون اختلال و کاهش دید در جاده های شمال، شمال شرق و شرق استان بر اثر گردو خاک محلی اخطار داده و افزوده است که اختلال در سفرهای برون و درون شهری، صدمه به صنعت کشاورزی و گلخانه ها و صدمه به سازه های شهری و روستایی، شکستن درختان فرسوده و اختلال در راه تردد محورهای مواصلاتی اصفهان به یزد و قم و سمنان دور از انتظار نیست.
هواشناسی استان در این اطلاعیه بر ضرورت احتیاط در سفرهای درون و برون استانی و درون و برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین آلات کشاورزی و آمادگی راهداری بخصوص در مسیرهای طوفان خیز و گرد و خاک و خودداری از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات طی این مدت تاکید کرده است.
هواشناسی استان اصفهان همینطور در اطلاعیه دوم در رابطه با فعالیت سامانه بارشی، وقوع رگبار باران و نوسانات دمایی از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین تا جمعه ۲۵ فروردین اخطار داده است.
بر طبق این اطلاعیه رگبار باران، رعد و برق، تگرگ و تنش های دمایی در مناطقی چون فریدون شهر، بوئین و میاندشت، اسلام آباد موگویی، داران و چادگان طی این مدت پیشبینی شده است.
هواشناسی استان اصفهان نسبت به آب گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن رودخانه های فصلی در این مناطق اخطار داده و افزوده است که کاهش دید، اختلال در راه های روستایی بدلیل بارش دور از انتظار نیست.


منبع:

1402/01/21
21:26:26
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آب , بارش , درختان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است