تداوم هوای قابل قبول در تهران

تداوم هوای قابل قبول در تهران

به گزارش لوازم حیوان خانگی، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، الان (۲۷ اردیبهشت ماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۷۵ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از ساعت ۲۰ تا ۲۴ روز دوشنبه (۲۵ اردیبهشت) در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت اما باردیگر از ساعت ۱ صبح روز سه شنبه (۲۶ اردیبهشت) با رسیدن به عدد ۹۶ به وضعیت قابل قبول رسید که تا کنون هم ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.

منبع:

1402/02/27
16:04:36
5.0 / 5
235
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است