یک پیشبینی علمی ترسناک برای آینده

یک پیشبینی علمی ترسناک برای آینده

به گزارش لوازم حیوان خانگی، خراسان رضوی محققان پیشبینی کردند که از هر سه نفر یک نفر تا سال ۲۰۸۰ در مناطق بسیار گرم و خطرناک زندگی خواهد نمود.به نقل از نیوز، نتایج تحقیق جدید مبین اینست که تا سال ۲۰۸۰ یک سوم جمعیت جهان در شرایط گرمای خطرناک زندگی خواهند کرد. اگر جهان به مسیر فعلی خود ادامه دهد، کل کشورهای غرب آفریقا و حاشیه خلیج فارس در منطقه گرمای شدید قرار می گیرند.

به گفته محققان موسسه سیستم های جهانی دانشگاه اکستر انگلستان، میانگین دمای جهانی در راه افزایش ۲.۷ درجه سانتیگرادی در ۲ دهه آخر قرن قرار دارد. آنها مناطق بسیار داغ یا مناطقی را که خارج از فضای به اصطلاح انسانی قرار دارند را بعنوان مناطق دارای میانگین دمای سالانه بالای ۲۹ درجه سانتیگراد تعریف کردند.

محققان در مطالعه کمیت هزینه انسانی گرمایش جهانی اعلام کردند که انتشار گازهای گلخانه ای توسط هر ۳.۵ شهروند برپایه متوسط جهانی امروز (یا ۱.۲ شهروند ایالات متحده) یک فرد در آینده را تا پایان قرن در معرض گرمای بی سابقه ای قرار می دهد.

دماهای بالاتر منجر به مرگ و میر بیشتر ناشی از گرما، کاهش بهره وری و در نتیجه کاهش عملکرد محصول، افزایش مهاجرت و گسترش بیماری های عفونی می شود.

این مطالعه نشان داد که توده های خشکی بورکینافاسو، مالی، قطر و امارات متحده عربی حدودا به صورت کامل خارج از سکنه انسانی قرار خواهد گرفت.

از نظر تعداد مطلق افراد صدمه دیده، هند، نیجریه و اندونزی بدترین تأثیر را متحمل خواهند شد که به ترتیب ۶۰۰ میلیون، ۳۰۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون نفر را در اواخر این قرن تحت تأثیر قرار خواهد داد.

توانایی کشورها و شهروندان آنها در تحمل گرمای شدید تا حد زیادی به ثروت آنها بستگی دارد.

تیموتی لنتون، مدیر موسسه سیستم های جهانی، در مصاحبه ای اظهار داشت: این به منابع شما بستگی دارد که از شما در آب و هوای غالب محافظت کند.

امارات و قطر از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می روند؛ در حالیکه بورکینافاسو و مالی از فقیرترین کشورهای جهان هستند.

اگر جهان انتشار گازهای گلخانه ای را به اندازه ای کم کند که افزایش گرمایش زمین را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کند، تعداد افراد صدمه دیده از گرمای خطرناک را به ۹۰ میلیون در هند، ۴۰ میلیون در نیجریه و پنج میلیون در اندونزی می کاهد.

منبع:

1402/03/02
12:31:46
5.0 / 5
242
تگهای خبر: آب , زندگی , مهاجرت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است