رییس سازمان حفاظت محیط زیست خبرداد

تهیه لایحه تغییر اقلیم در سازمان محیط زیست

تهیه لایحه تغییر اقلیم در سازمان محیط زیست

به گزارش لوازم حیوان خانگی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به راهکارهای مدیریت گرد و غبار تالاب صالحیه، به تلاش این سازمان برای تهیه لایحه تغییر اقلیم و ارسال آن به مجلس تاکید نمود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا علی سلاجقه در سیزدهمین جلسه ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار که بامداد امروز دوشنبه با سه دستور جلسه ارائه گزارش آخرین اقدامات انجام شده در مورد برگزاری کنفرانس بین المللی گرد و غبار، ارائه گزارش اقدامات انجام شده در مورد مدیریت گرد و غبار تالاب صالحیه و ارائه گزارش مجموعه اقدامات وزارت نفت در مورد کانون های غبارخیز و صدمه رسان به تاسیسات نفتی منطقه سرخس و استان خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: کنفرانس بین المللی گرد و غبار در شهریورماه سال جاری به میزبانی کشورمان برگزار می شود و همه دستگاههای ذیربط می بایست برای برگزاری هرچه باشکوه تر این کنفرانس بین المللی تلاش کنند.

وی بر پیگیری بحث تأمین مالی کنفرانس و ارسال بموقع دعوتنامه ها تاکید و از تشکیل یک دبیرخانه پشتیبان به این منظور در وزارت امور خارجه تقدیر نمود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اعلام آمادگی استانهای اصفهان و کرمان برای میزبانی از این رویداد بین المللی اظهار داشت: تصمیم گیری نهایی در مورد محل برگزاری این کنفرانس بر عهده دستگاههای مسئول است.

وی در ادامه به تاکید رئیس جمهوری در مسافرت استانی به مبحث ساماندهی تالاب صالحیه اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از مسایل اصلی در زمینه ساماندهی تالاب صالحیه مدیریت چرای دام و شترهای منطقه است که می بایست برپایه طرح جامع تهیه شده، سازمان امور عشایر، سازمان منابع طبیعی و وزارت جهاد کشاورزی ظرف مدت دو هفته طرح خویش را در این حوزه ارائه کنند.

سلاجقه با اشاره به اینکه اگر رطوبت خاک در تالاب صالحیه حفظ شود، ذرات گرد و غبار از این کانون غبارخیز بلند نخواهد شد، اضافه کرد: زهکش راه اندازی شده در این منطقه مصداق بارز دستکاری در طبیعت است و هم اکنون این زهکش بلااستفاده، به مانعی برای ساماندهی تالاب صالحیه تبدیل گشته است. بنابراین می بایست گزینه حذف این زهکش مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بحث حقابه این تالاب هم می بایست بر مبنای داشته های موجود محاسبه و اعلام گردد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در قسمت دیگری از سخنانش با تشکر از اقدامات وزارت نفت در مورد مدیریت کانون های غبارخیز و صدمه رسان به تاسیسات نفتی منطقه سرخس و استان خوزستان، اظهار داشت: تا مهرماه سال جاری نقشه اجرایی منطقه سرخس از جانب سازمان منابع طبیعی در اختیار وزارت نفت قرار می گیرد تا روند اقدامات و برنامه های در ارتباط با ساماندهی و مدیریت کانون های غبارخیز این منطقه تسهیل شود.

معاون رئیس جمهوری همینطور حفر چاه های رها شده در استان خوزستان و اطراف شهر اهواز توسط وزارت نفت را یکی از عوامل آلایندگی منابع آب و خاک در این منطقه ذکر کرد و خواهان سامان دادن به این چاه ها شد.

سلاجقه در ادامه ضمن اشاره به تلاش سازمان حفاظت محیط زیست برای تهیه لایحه تغییر اقلیم و ارسال آن به مجلس، تصریح کرد: فرایند تصمیم گیری و برنامه ریزی در ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار باید بگونه ای باشد که مردم نتیجه کار این ستاد در کاهش گرد و غبار را ببینند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این نشست، نمایندگان دستگاههای عضو ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود در رابطه با دستورات جلسه پرداختند.
1402/03/08
14:09:56
5.0 / 5
225
تگهای خبر: آب , اقلیم , تالاب , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است