هوای ۹ شهر اصفهان در وضعیت قرمز و نارنجی است

هوای ۹ شهر اصفهان در وضعیت قرمز و نارنجی است

لوازم حیوان خانگی: شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان و 8 شهر دیگر این استان امروز شنبه 16 تیر ماه در وضعیت قرمز و نارنجی آلودگی ثبت گردید.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد شنبه شانزدهم تیرماه با میانگین ۱۲۶ وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان های ۲۵ آبان با عدد ۱۲۱، دانشگاه صنعتی ۱۳۵، خیابان زینبیه ۱۱۳، سپاهان شهر و خیابان فرشادی ۱۴۸، خیابان فیض ۱۴۷، بولوار کاوه ۱۲۳، کردآباد ۱۱۲، میرزا طاهر ۱۰۵ و ولدان با عدد ۱۲۰ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
شاخص هوا همین طور در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۱۶۳، میدان انقلاب ۱۵۲ و رهنان ۱۵۱ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه پارک زمزم با ۹۲ و خیابان پروین اعتصامی با ۵۵ AQI وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین ۱۳۸، زرین شهر با میانگین ۱۴۸، شاهین شهر با ۱۱۴، قهجاورستان با میانگین ۱۳۲ و مبارکه با ۱۰۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در سجزی با میانگین ۱۷۵، کاشان با میانگین ۱۵۳ و نجف آباد با میانگین ۱۷۶ قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرک صنعتی دولت آباد قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1403/04/17
12:18:08
5.0 / 5
100
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است